Gürültü Yapan Komşu Nereye Şikayet Edilir?

Gürültü Yapan Komşu Nereye Şikayet Edilir?

Koronavirüs salgının yeniden hız kazanması ile birlikte insanlar yeniden evlerine kapanmaya başladılar. Bu süreçte evdeki eksiklikler içinde tadilat ve tamirat işleri epey arttı.

Salgından dolayı pek çok iş kolu evden çalışmaya geçmişti. Vakaların hafiflemesi ile kısıtlamalar gevşetilsede, bir süredir yeniden artışta olan vakalar için yeni tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda çalışma şekli uzaktan çalışmaya uygun olan iş kolları yeniden uzaktan çalışmaya geçti. Evdeki insan hareketliliğinin artması ile birlikte gürültü ve ses oranı da aynı şekilde yükseldi. Peki gürültü yaparak rahatsızlık veren komşu nereye şikayet edilir.

darbeli-matkap-1572597744.jpg

Özellikle çok katlı ve yüksek daire barındıran evlerde yaşayan insanların sıkıntılarından bir tanesi de komşularının aşırı gürültü yapması olmaktadır. Evden çalışmaya geçen kişilerin evdeki tamirat ve tadilat işlerini yapmaya başlaması veya kendisi için bir çalışma alını oluşturmak için yüksek ses çıkaran aletler ile iş yapması, diğer daire sakinlerini oldukça rahatsız etmektedir.

Sabahın erken saatlerinde başlayan ve gecenin geç saatlerine kadar devam eden tamirat ve tadilat işleri diğer komşular tarafından büyük bir tepki ile karşılanmaktadır.

Burada tadilat yapacak kişinin ilk olarak tadilat saati için günün en uygun aralığını belirlemeli ve komşularına ve apartman yöntemine haber vermelidir.

headline.jpg

Gürültüden rahatsız olan kişilerin yapması gereken ilk şey ise gürültü çıkaran dairede oturan kişi eğer kiracı ise durumu ev sahibine bildirmeli, site ve apartman yöneticisine yine gürültü yapan daire hakkında bilgi verilmelidir. Tüm uyarılara rağmen gürültü devam ederse, zabıtaya şikayet edilebilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.