Giresun’da Orman Yangını Başladı! Ekipler Yangına Müdahale Etmekte Zorlanıyor!

Giresun’da Orman Yangını Başladı! Ekipler Yangına Müdahale Etmekte Zorlanıyor!

Giresun’un Tirebolu ilçesinde başladığı belirtilen orman yangınının rüzgar etkisiyle gittikçe büyüdüğü öğrenildi. Nedeninin ne olduğu henüz belirlenemeyen yangın için ekipler çalışmalarını devam ettiriyor.

 

 

Giresun’un Tirebolu ilçesinde başladığı belirtilen orman yangınının rüzgar etkisiyle gittikçe büyüdüğü öğrenildi. Nedeninin ne olduğu henüz belirlenemeyen yangın için ekipler çalışmalarını devam ettiriyor. Bazı yerleşim yerlerine sıçramaması için gerekli önlemlerin alındığının belirtildiği yangında ekipler zorlu arazi koşullarından kaynaklı yangına müdahale etmekte zorlanıyorlar.

giresun-da-orman-yangini-825334-1.jpg

Giresun’un Tirebolu ilçesinde bulunan ormanlık alanda başladığı belirtilen yangın kısa sürede rüzgarın etkisi ile yayılmaya başladı. Yangın haberinin verilmesi ile birlikte olay yerine gelen ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yangının çıktığı bölgenin arazi koşulları açısından oldukça zorlayıcı olduğu belirtilirken, bu şartlarda yangının kontrol edilmesinin zor olduğu belirtildi.

orman-yangini-bi0s-cover-jpg.webp

Tirebolu ilçensin Kovancık köyünde akşam saatlerinde başladığı belirtilen yangına müdahalenin arazi şartları nedeniyle zorlukla yapıldığı belirtilirken, yangına neyin sebep olduğunun ise henüz bilinmediği öğrenildi. Havanın kararmasından kaynaklı orman yangınına müdahalenin oldukça zor olması ve arazi şartlarının da zorlayıcı olması sebebiyle müdahalelerin zorluklarla yapıldığı da belirtilmekte.

unnamed.jpg

Yangının başlaması ile birlikte ihbarların geldiği öğrenilirken, ihbarlar üzerine Giresun Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin hemen harekete geçtiği öğrenildi ve olay yerine çok sayıda itfaiye ile jandarmanın intikal ettiği belirtildi. Yangın çıkan bölgeye yakın yerleşim yerlerinin kontrol altına alındığı belirtilirken, yangının buralara sıçramaması adına gerekli önlemlerin alındığı öğrenildi. Zorlu arazi koşulları ve rüzgarın etkisi ile kontrol edilmesi zor bir yangına dönüşen Giresun yangını için gerekli detaylar haberlerimizde yer alacaktır.