Genç Kadın Sokak Kedileri ve Köpeklerini Kesip Yedi!

Genç Kadın Sokak Kedileri ve Köpeklerini Kesip Yedi!

İstanbul’da akıl almaz bir olay meydana geldi. Tuzla’da bir kadın elindeki siyah poşetlerinden kaynaklı dikkat çekti. Bunu gören bir grup hayvan sever polisi ardılar. İhbar sonrasında kadın yakalandı ve kediyi yediğini itiraf etti.

 

İstanbul’da akıl almaz bir olay meydana geldi. Tuzla’da bir kadın elindeki siyah poşetlerinden kaynaklı dikkat çekti. Bunu gören bir grup hayvan sever polisi ardılar. İhbar sonrasında kadın yakalandı ve kediyi yediğini itiraf etti.

Geçtiğimiz günlerde akıl almaz bir olay yaşandı. Hayvan yasasının yoğun bir şekilde konuşulduğu ve her gün bir hayvana yapılan işkencelerin internete düştüğü günlerde bambaşka bir olay yaşandı. DHA’nın yaptığı habere göre İstanbul’un Tuzla ilçesinde bir grup genç sokakta karşılaştıkları F. Ç. adlı kadının elindeki poşette kesilmiş kedi olduğunu söylemesi üzerine 155’i arayarak ihbarda bulundular.

Alınan ihbar üzerine olay yerine gelen emniyet mensupları F. Ç. adlı kadının elinde tuttuğu siyah poşeti inceledi. İncelemeler üzerine siyah poşetin içerisinde bir kedi yavrusunun olduğu tespit edildi. Bunun üzerine F. Ç. adlı kadın Orhanlı Polis Merkezi’ne götürüldü. Burada alınan ifadelerle birlikte kadının kediyi kesip yediğini itiraf ettiği belirtildi. Herkese şok eden bu olay oldukça ses getirdi.

Ruh Sağlığı Hastanesine Sevk Edildi

Genç kadının emniyette verdiği ifadeler üzerine ekipler harekete geçti. Daha önce Hayvan Hakları Koruma Kanunu’na Muhalefet olma suçundan kaynaklı olarak 5 suç kaydının olduğu belirtildi. Kadının daha önce akıl hastanesine yattığı ve tedavi gördüğü belirtildi. F. Ç. adlı kadında ise tanısı koyulmuş ‘’Paranid Şizofren’’ olduğu belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda 6 ay boyunca akıl ve ruh sağlığı merkezinde kaldığı bildirildi. Emniyette gerçekleşen işlemlerin sonlanmasıyla birlikte akıl ve savcılığa sevk edildi. Savcılıktan alınan talimatlarla birlikte F. Ç. akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edildi.

Daha Önce 5 Suçu Bulunuyor

İstanbul Tuzla’da yaşanan bu olay üzerine oldukça ses getirildi. Genç kadının daha öncede yaklaşık 5 suçu olduğu bildirildi. Sokak kedilerini ve köpeklerini kesip yemesi üzerine de görevliler hareket geçti. Hayvan Hakları Koruma Kanunu’na Muhalefet olma suçlarından kaynaklı olarak 5 cezasız bulunuyor. Kadının Paranoid Şizofreni tanısı olması üzerine daha önce de birçok sokak hayvanını katlettiği belirtiliyor. Oldukça üzücü olan bu durum üzerine genç kadın akıl hastalıkları hastanesine yattı. Burada sakinleştirilen ve tedavisi başlanan kadına ne olacağı bilinmiyor.

Bilindiği üzere çeşitli psikolojik rahatsızlıkları olan bireylerin herhangi bir cezai ehliyeti bulunmuyor. Yani yasal olarak birçok suçtan muaf tutulmaktadır. Keza genç kadın F. Ç.’de oldukça tehlikeli ve zorlu bir hastalık olan Paranoid Şizofreni teşhisi verilmiş. Bundan kaynaklı olarak F. Ç.’ye herhangi bir cezanın verilmesi söz konusu değil. Önümüzdeki günler içerisinde bireyin sağlık durumunun daha iyiye gitmesi üzerine bir beklenti bulunuyor. Daha önce 5 kere bu suçtan kaynaklı olarak yakalandığı biliniyor. Kadının sürekli olarak çiğ hayvan eti yemesi üzerine sağlık durumunun nasıl olduğu ise bilinmiyor. Fizyolojik olarak da birçok sorunun olması oldukça muhtemel durumlardan.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.