Fatih Altaylı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kendisinden Son Bir Şey İstediğini Açıkladı!

Fatih Altaylı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kendisinden Son Bir Şey İstediğini Açıkladı!

Son günlerde gündeme giren ve çokça konuşulup tartışılan türban meselesine dair bir yazı kaleme alan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bu yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden son bir şey istediğini açıkladı.

 

 

Son günlerde gündeme giren ve çokça konuşulup tartışılan türban meselesine dair bir yazı kaleme alan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bu yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden son bir şey istediğini açıkladı. İlk ve son kez istediği şeyi açıklayan Fatih Altaylı bu açıklaması ile gündeme geldi.

fatih-altayli-cumhurbaskani-erdogan-in-kendisinden-son-istegini-acikladi-h777-6af65.jpg

Dikkat çeken türban meselesine dair yazısında yaptığı açıklama ile gündeme gelen Fatih Altaylı, bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk ve son isteği olduğunu ifade etti. Bugünkü yazısının bir bölümünde bu istekten bahseden Altaylı, bu bölüme ise; “Kenar süsü mahallede mi kalmalıydı?” başlığını attı.

 

İşte Fatih Altaylı’nın Kaleme Aldığı Yazının Bahsi Geçen Bölümü!

fft99-mf3346663.jpg

Üniversitelerde 1990 yıllarının ikinci yarısı ile birlikte türbanlı öğrencilerin “Baş örtüsüne özgürlük” eylemleri yaptığını vurgulayan Fatih Altaylı, bu eylemlere solcu ve liberal öğrencilerin de her zaman destek verdiğini söyledi. 2002 yılında iktidara gelen AKP’nin bu sorunu çözme sözü verdiğini ve bunu iktidara gelir gelmez yapamadıklarını açıklayan Altaylı, 2005 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ı “Teke Tek” programında ağırlayacağını ve bu programında Beylerbeyi Sarayı’nda yapılacağını belirtti.

Programdan önce Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden ilk ve son isteği dediği şeyin gerçekleştiğini vurgulayan Altaylı; Erdoğan’ın kendisine, “Türbanlı öğrencilerin meselesine girmeyelim” dediğini ifade etti. Bu sorunu çözebilecek güçte olmadıklarını söylediğini iddia ettiği Erdoğan’ın söyleyeceği şeylerin yanlış anlaşılabileceğini ifade ettiğini söyledi. Kendisinin bu istek karşısında programda bu soruyu sorduğunu ifade eden Altaylı, Erdoğan’ın bu soru karşısında kızardığını belirtti. “Kızardı; ama soruyu yanıtladı” açıklaması yapan Altaylı, reklam arasında gülüştüklerini ve Erdoğan’ın kendisine; “İlk kez bir şeyi konuşmayalım dedim, siz de tam oradan girdiniz” dediğini ifade etti.

AK Parti’nin türban tartışmalarını kendi arka bahçesi olarak gördüğünü ifade eden Altaylı, tam bu noktada yine türbanlı öğrencilerin eylemler yaptığını belirtti. Ak Parti’ye uymadığı veya karşısında olduğu için bu eylemlere karşı duruluyor; ancak türban aynı türban ve değişen bir şeyin olmadığına vurgu yaptı. Türbanın artık siyasal bir simge olmadığını söyleyen Altaylı, türbanlı öğrenciler farklı talepler ile eylemlere kalkıştığını belirtti. Bu durumun artık siyasi bir simge olamayacağı ve türbanın normalleşmesi olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Fatih Altaylı, kendisine bu yazıdan dolayı çok tepki geleceğini bildiğini ve bunlara cevap olarak Salı günü yanıt vereceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.