Fakirliği İğrençlik Olarak Tanımladı

Fakirliği İğrençlik Olarak Tanımladı

Antalya’ da yaşamakta olan bir sitenin güvenlik görevlisi olan Halil Ayaz sitede yaşan bir bayan öğretmenin kendisine çingeneler, dilenciler, eskiciler, yoksul olan kişiler iğrençler, yoksulluk iğrençtir diye hakaret etmiş.

Antalya’ da yaşamakta olan bir sitenin güvenlik görevlisi olan Halil Ayaz sitede yaşan bir bayan öğretmenin kendisine çingeneler, dilenciler, eskiciler, yoksul olan kişiler iğrençler, yoksulluk iğrençlik demektir şeklinde hakaret etmiş ve sonrasında güvenlik görevlisi kendisinden hakaret ettiği gerekçesi ile şikayetçi olmuş.

Daha sonra öğretmen kadın için hakaret suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Dava sonrasında telefonuna tanımadığı bir numaradan sürekli tehdit aramaları aldı. Bir aramasında evini yağmalarım kaç paran varda, kaç paralık adamsın diye tehdit edilmiş. Bu burada bitmedi adliyeye gel hakime ve savcıya neler olacak gör denmiş. Aldığı bu telefon tehditleri sonrasında da şikayetçi olan güvenlik görevlisi tekrardan tehdit edildi. Fakirsin fakirlerin ölüleri bile kokar şeklinde tehditler almaya devam etmiş.

screenshot-9.jpg

Antalya’ da Side mahallesin’ de 2019 yılında güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı sitede öğretmen olan A. Ö. İle karşılaşmaları sırasında sitenin deposuna bina sakinlerinin ihtiyacı olanlar için koyduğu eşyaları görünce bunlar neden bunlar burada fakirlerle uğraştırmayın bizi şeklinde ifadeler kullanarak güvenlik görevlisi Halil Ayaz’ ı aşağılayıp fakir olduğu yönünde hakaret etti. Güvenlik görevlisi bu durum karşısında tepkisiz kasada A. Ö. İçin mobbing ve hakaret suçundan dava açtı.

Mahkemede A. Ö. Çekilen videonun yasal olmadığını o sözleri kendi için söylediğini açıkladı. Kızının istediği oyuncak bebeğin fiyatı pahalı olduğu için alamadığı için o ifadeleri kendine kullandığını ve beraat istediğini söyledi.

A.Ö hakkında 5 ay hapis cezası verildi. Hapis cezası daha sonra paraya çevrildi.

Güvenlik görevlisinin açıklamasına göre aslında kızına söylüyor gibiydi ama bütün ithamlar bana idi diye açıkladı. Mahkeme kararı sonrasında da tehdit edilmeye devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.