Evcil Hayvanı Bulunanlara 10 Bin TL Teşvik ..!

Evcil Hayvanı Bulunanlara 10 Bin TL Teşvik ..!

Son zamanlarda hayvanlar ile ilgili birçok şeye tanıklık etmekteyiz. Vatandaşların bir kısmı sokakta bulunan veya kendileriyle birlikte bulunmakta olan hayvanlara kötü veya örnek olacak davranışlarla birlikte karşımıza çıkmaktadır.

Son zamanlarda hayvanlar ile ilgili birçok şeye tanıklık etmekteyiz. Vatandaşların bir kısmı sokakta bulunan veya kendileriyle birlikte bulunmakta olan hayvanlara kötü veya örnek olacak davranışlarla birlikte karşımıza çıkmaktadır. Uzun bir zamandan beri hayvan haklarını savunmakta olan kesimlerin devlet tarafından bir takım adımların atılması gerektiği belirtilmekteydi.

2-002.jpg

Yeni açıklanacak ekonomik paket içerisinde hayvanlar ile ilgili birçok düzenleme olması bekleniyor. Hükümet içerisinden kaynaklardan alınan bilgiye göre devlet evcil hayvanları bulunan ve bu noktada sıkıntısız bir şekilde hayvanların korunmasına ve bakımına yardımcı olan vatandaşlara destek vereceği belirtiliyor.

Yardım ve Koşulları Nelerdir?

Sağlanacak olan yardım belirli şartları kapsayan kişilere verilmektedir. Burada evcil hayvanları olduğunu ve bunların bakımlarının tamamen sizin tarafınızdan sağlandığını belirten bir takım evraklar sizden istenmektedir. Evrakların tamam bir şekilde ibraz edilmesiyle birlikte 10 bin TL limite kadar destek sizlere verilecektir. Bu noktada son söz gene aynı şekilde diğer desteklerde olduğu gibi devlet personelinin yetkisindedir. Burada alınan üst limit olarak 10 bin TL belirlenmiştir.

Başvuru ve yardımın sağlanması noktasında ayrıntılı açıklamanın yapılmasıyla birlikte sitemiz üzerinden sizlere hızlı bir şekilde bilgilendirme yapılacaktır.

Burada önemli olan husus birden fazla hayvanın bakımının üstlenilmesi gibi durumlarda veya hayvan barınaklarından temin edilerek bakılan hayvanların bulunması gibi durumlarda bu yardımın sizlere sağlanacak olmasıdır. Amaç bu noktada toplum içerisinde bulunan hayvan sevgisi seviyesinin bir nebze yukarı çekilmesidir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum