Erdoğan’ın Doktorundan Şok Açıklama!

Erdoğan’ın Doktorundan Şok Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru olan Cevdet Erdöl yaptığı açıklama ile gündeme geldi. İlaçların helal olmayan bazı maddeler içerdiğini ifade eden Erdöl, inançların bu sebeple zedelendiğini savundu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru olan Cevdet Erdöl yaptığı açıklama ile gündeme geldi. İlaçların helal olmayan bazı maddeler içerdiğini ifade eden Erdöl, inançların bu sebeple zedelendiğini savundu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olan Cevdet Erdöl, inançların tehdit edildiğini ifade ederek, ilaç sektöründe kullanılan jelatinlerin batılı devletler tarafından üretildiğini belirtti.

cevdet-erdol.jpg

Deniz Ayhan’ın Sözcü gazetesinde yaptığı haberde ifade edildiği belirtilen bu söylemler birçok kişide şok etkisi yaratırken Ayhan’ın haberine göre, kozmetik bazı ürünlerde ve ilaçlarda domuzların derisinden veya kemiklerinden parçalar olduğu Cevdet Erdöl tarafından söylendiği belirtildi. Habere göre Cevdet Erdöl, bazı ilaçlarda ise alkol kullanıldığını ifade ettiği belirtildi. Bu kullanılan şeylerin tamamen haram olduğu da Erdöl’ün ifadesi şeklinde belirtilen haberde dinen caiz olmayan bu yasaklı maddelerin dini tehdit ettiği de belirtildi.

 

İşte Haberde Öne Çıkanlar

cevdet-erdol-1.jpg

Helal olmayan malzemelerin tıpta ve tıbbi cihazlara kullanıldığını da ifade eden Erdöl, tüm bunların örf ve adetlerimiz zedelediği gibi inancımızı da tehdit ettiği fikrine vardığı belirtildi. Genellikle ilaç sektörü ve tıbbi cihazların batılı ülkeler tarafından üretilmesi sebebiyle böyle durumların yaşandığını belirten Rektör Erdöl, buna karşılık kendilerinin Müslümanlığa uyan üretimlere ağırlık vermeleri gerektiğini ifade etti.

Batılı ülkelerde ilaç sektöründe kullanılmak üzere birçok cihazda ve ilaçta jelatin kullanıldığı ve bu jelatinin domuz derisi veya domuz kemiğinden üretildiğini de savunan Rektör Erdöl’ün bu iddiaları birçok kişide şok etkisi yaratırken, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan bir tanesi de yine bu oldu. Bazı kullanıcılar bu iddialara tepki gösterip Erdöl’ü yalanlarken, bazı kullanıcılar ise buna destek verdiler, ayrıca bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu tür şeylerin haram kabul edilmesinin doğru olmadığını belirttiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum