Erdoğan Yüzde 20’nin Cumhurbaşkanı..! Son Seçim Anketi Açıklandı!

Avrasya Araştırma Şirketi, aylık anket sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Twitter üzerinden Şubat ayının anket sonuçlarını paylaşan Avrasya Başkanı Kemal Özkiraz, Muharrem İnce’nin seçmenlerine rastlandığını

 

Avrasya Araştırma Şirketi, aylık anket sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Twitter üzerinden Şubat ayının anket sonuçlarını paylaşan Avrasya Başkanı Kemal Özkiraz, Muharrem İnce’nin seçmenlerine rastlandığını belirterek, Erdoğan’ın HDP Milletvekilleri için gönderilen fezlekeleri geri çekebileceğini söyledi.

Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin oy oranlarında belirginleşme olduğunu söyleyen Özkiraz, Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne de belirgin seçmen sayısına ulaşılmaya başlandığını bildirdi. Şubat ayında yaptıkları anketlerde partilerin liderleri ile birlikte partilerin isimlerini seçmene sunduklarını söyleyen Özkiraz, seçmenlerden buna dönük cevapların alındığını belirtti. Sorunun bu şekilde sorulması halinde kararsız oylarda düşüşün yaşandığını belirten Özkiraz, bazı partilerde de düşüş yaşandığını ifade etti. Bu soru ile birlikte artık Memleket Hareketi’nin de seçmen sayısına ulaştığını belirten Özkiraz, teşkilatı bulunan partilerin her şekilde oy alabildiklerini gördüğünü söyledi.

Ayrıca iktidar partisinden koparak parti açan kişilerin bir ideoloji oluşturduklarına değinen Özkiraz, aynı şekilde muhalefetten kopanların bu ideolojik söylemi geliştiremediklerini de ifade etti. İşte bu soru üzerine gelen cevapların parti dağılım oranları şöyle oldu;

AKP 34,8

CHP 26,2

İYİP 13,1

HDP 9,1

Gelecek 2,7

DEVA 2,5

TDP 1,6

Memleket Hareketi 1,5

SP 0,7

YRP 0,4

BBP 0,2

Vatan 0,2

 

HDP Milletvekilleri İçin Gönderilen Fezlekeler!

Avrasya Başkanı Kemal Özkiraz, ayrıca HDP Milletvekilleri için meclise gönderilen fezlekelerin Erdoğan tarafından geri çekilebileceğini söyleyerek, bunun nedenlerini açıkladı. HDP Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması halinde ara seçimin gündeme gelebileceğini söyleyen Özkiraz, bu durumda da Erdoğan’ın elinin zayıf olduğunu belirtti. Olası aram seçim için ekonominin yetersiz olması nedeniyle Erdoğan’ın buradan bir zayıflık yaşabileceğini söyleyen Özkiraz, bu seçimde AKP’nin % 20’yi zor geçebileceğinin bilinmesi ve ayrıca Erdoğan’ın % 20’nin Cumhurbaşkanı olarak lanse edilmek istemeyeceği için fezlekelerin geri çekileceğini düşündüklerini söyledi.