Erdoğan ve Macron Görüştü! Masada Kritik Konular Vardı!

İki ülke Cumhurbaşkanı kritik bir görüşme ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron kritik bir görüşme gerçekleştirerek gündemdeki konuları ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye – Fransa iş birliğinin oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

macronerdogan.jpg

10 Milyon Kişiyi Aşıladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’nın koronavirüs salgını ile mücadelesinin yakından takip edildiğini belirterek, salgında hayatını kaybeden Fransa vatandaşları için taziye dileklerini sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve kademeli normalleşme adımlarının atıldığını, 10 milyona yakın vatandaşın da aşılandığını dile getirdi.

Pek Çok Badire Atlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılın Ankara Anlaşmasının 100’üncü yıl olduğunu ifade ederek, Türkiye – Fransa arasındaki diyaloğun her zaman büyük bir rolü olduğunu belirtti.

Liderler arasındaki diyaloğun Kanuni Sultan Süleyman ve Birinci Fransuva’ya dayandığını ve bu süreçte pek çok badire atlattığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Fransa arasındaki iş birliğinin ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Dostluk İlişkisi İçinde Hareket Edilmesini Bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre karşı ortak harekat mesajı verdi.

cumhurbaskani-erdogan-fransa-cumhurbaskani-13964427-5217-m.jpg