Engin Nurşani’nin Tabutuyla Fotoğraf Çektirdiler!

Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Engin Nurşani, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Nurşani için düzenlenen cenaze töreninde bazı vatandaşların Nurşani’nin tabutuyla fotoğraf çektirmesi oldukça dikkat çekti.

Engin Nurşani, bir süredir gırtlak kanserinden dolayı tedavi görüyordu. Sevilen sanatçı 25 Aralık 2020 tarihinde tedavi gördüğü İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesinde hayatını kaybetti. Nurşani’nin ölümü sonrasında sanatçı için Sarıgazi Cemevin’de cenaze töreni düzenlendi. Törende bazı vatandaşların Nurşani’nin tabutuyla fotoğraf çektirmesi büyük bir duyarsızlık olarak yorumlandı.

1.5 Yıldır Tedavi Görüyordu

Engin Nurşani yaklaşık 1.5 yıldır gırtlak kanseriyle mücadele ediyordu. Tedavi görmüş olduğu hastaneden gelen açıklamada Nurşani’nin sabah saat 07.00’de hayatını kaybettiği belirtildi ve sevenlerine başsağlığı dilendi.

Engin Nurşani Kimdir?

9 Ocak 1984 tarihinde Almanya’nın Krefeld şehrinde dünyaya gelmiştir. Adına Bir Çizik Çektim isimli müzik albümü ile 2003 yılında müzik piyasasına adım attı. Nurşani, 2019 yılında yakalandığı gırtlak kanserine kadar toplam da 8 tane albüm yapmıştır. Baba Ozan Ali Nurşani Temmuz 2019’da sosyal medya hesabı üzerinden oğlunun gırtlak kanserine yakalandığını duyurarak yardım istemiş, kamuoyuda bu vesileyle Engin Nurşani’nin gırtlak kanserine yakalandığını öğrenmişti.