Elazığ'da akıl almaz olay! Çürük Ürün Satmadığın Bakın Nasıl İspatlamaya Çalıştı..!

Elazığ'da akıl almaz olay! Çürük Ürün Satmadığın Bakın Nasıl İspatlamaya Çalıştı..!

Elazığ’da vatandaşlar tarafından yapılan şikayeti değerlendiren zabıta kullanılmayan bir dükkanda 1.5 tona yakın küflü ve bozuk hurma olduğu anlaşıldı.

Elazığ’da vatandaşlar tarafından yapılan şikayeti değerlendiren zabıta kullanılmayan bir dükkanda 1.5 tona yakın küflü ve bozuk hurma olduğu anlaşıldı. Dükkan zabıtalar tarafından mühürlenirken kişi zabıta ekiplerine hurmanın bozuk olmadığına yiyerek inandırmaya çalıştı.  

screenshot-24.png

Zabıta  ekiplerine sokağa çıkma yasağının uygulandığı süreçlerde bir ihbar geldi kullanılmayan bir dükkanın açık olduğuna yönelik zabıta ekipleri şikayetleri değerlendirip olay yerine baskın düzenlediler. Baskın düzenlenen dükkanda 1.5 tona yakın Bağdat civarından kaçak getirilmiş ve bozuk hurmalar bulunuyordu. Tarım orman il müdürlüğüne haber verildi. Müdürlükten gelen yetkililer ürünlerden numune aldılar. Sonrasında zabıta ekipleri dükkanı mühürleyerek I.Y hakkında tutanak tuttular. Bu süreç içerisinde I.Y hurmalardan yiyerek ekipleri bozuk olmadıkları yönünde ikna etmeye çalıştı.

Kontroller Devam Ediyor..!

screenshot-25.png

Zabıta ekipleri vatandaşların sağlığını tehdit eden şikayetler ile ilgili çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalardan biriside Elazığ da gerçekleşti. Şahsın bozuk hurma sattığı ve vatandaşların sağlığını bu noktada tehlikeye attığı ihbarını alan zabıta ekipleri gittikleri noktada ihbarın gerçek olduğunu tutanaklarına ekledi. Yaklaşık olarak 1,5 ton gibi bir hurmanın bozuk olduğunu iş yeri sahibine söyleyen zabıta görevlileri vatandaşın tepkisi karşısında şaştı kaldı.

Hurmaların sahibi olan vatandaş zabıtaya hurmalarının bozuk olmadığını yenilebilir olduğunu ilginç bir şekilde ispatlamaya çalıştı. Hurmaları yemeye başlayan iş yeri sahibi bozuk olmadığını ve halen yenilebilir olduğunu bu şekilde izah etmeye çalışsa da zabıta görevlilerini bu noktada ikna edemedi. Zabıta görevlileri halkın sağlığını tehlikeye atacak gıda ürünleri satmaktan dolayı iş yeri sahibinin yerini mühürledi.

Zabıta görevlileri civarda birçok noktaya bu kapsam içerisinde şok baskınlar yaptılar. Birçok noktada tarihi geçmiy veya çürümüş ürün satışı yapılması sebebiyle tutanaklar tutuldu. İşini tam ve layıkıyla yapmakta olan esnafa ise teşekkür edilerek hayırlı işler temennisinde bulunan zabıta görevlileri mekanlardan her hangi bir işlem yapmadan ayrıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.