Ekspertiz De Yeni Dönem Başlıyor..!

Ekspertiz De Yeni Dönem Başlıyor..!

Araba alım satımlarında zorunlu alınan ekspertiz raporuyla birlikte geliştirilen cihaz 100 kilometrede araçların ne kadar yakıt tükettiğini kesin bir şekilde ölçüyor. Patenti OEF Başkanı Emre Söken'e ait olan test cihazının araç piyasasına önemli

Ekspertiz De Yeni Dönem
Araba alım satımlarında  zorunlu alınan ekspertiz raporuyla birlikte geliştirilen cihaz 100 kilometrede araçların ne kadar yakıt tükettiğini kesin bir şekilde ölçüyor.  Patenti OEF Başkanı Emre Söken'e ait olan test cihazının araç piyasasına önemli katkıları oldu. Bu yakıt test cihazı sayesinde ekspertiz yapılırken aynı zamanda otomobilin yakıt tüketimi de kuruş cinsinden ölçülerek aracın 1 kilometrede kaç kuruş yaktığını hesaplanabiliyor. Müşteride rapora göre öncesinde aracın ne kadar yakıt tükettiğini bilerek alması hem araç sahiplerine hem de araba almak isteyen vatandaşların lehine bir sonuç. Emre Söken yeni buluşun önce Türkiye sonra bütün dünya pazarına sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.

images-2020-10-19t091325-674.jpeg
Teknoloji Alanında Yerli Ve Milli Buluş
Üretilen cihazın yerli ve milli olduğu, patentinin de firmaya ait olduğu söylendi. Erhan Demirtaş patentin 2016 yılında alındığını ve 2020 Eylül ayına kadar tüm testlerin başarılı olduğunu söyledi eylül ayından itibaren halkın hizmetine sunulmaya başlandı. Cihazın yaptığı işlemi daha önce hiçbir makinanın yapmamış olması ve cihazın ölçümü yol koşullarına göre yapması ilgi çekicidir. Bu cihaz sayesinde araçların dinamometre üzerinden 1 km de ne kadar yakıt harcadığını hesaplıyoruz. Bu cihazın insanlara sağladığı en büyük avantaj arabaların ekranlarında yakıt tüketimini gösteren rakamın doğru olmayıp cihazın doğru sonuçlar vermesidir. Bu cihaz hiçbir sapma yapmadan doğru olarak sonuç vermektedir. Vatandaşlar araç alırken daha doğru değerler sayesinde güvenli alış veriş yapacaklardır. 2. El araba satışlarında alıcılar araçlara expertiz yaptırırken bu cihaz sayesinde araçların ne kadar yakıt tükettiğini de öğrenebilecekler.
Yeni Buluşun Önemli Özellikleri
Bu buluşun bir diğer özelliği ve avantajı ise emisyon yapabilmesi. Cihazla yapılan bu test sayesinde egzoz muayenesinde aracınızın emisyondan geçip geçemeyeceğini önceden öğrenmiş olursunuz. Bunun yanında aracın yaktığı yakıt kalitesinin hesaplanması da cihazın özellikleri arasında. Kullandığınız araç ya da alacığınız araç yakıtta zengin mi yoksa fakir karışımı mı yapıyor cihaz sayesinde anlaşılabiliyor. Cihaz sayesinde arabalar daha güvenli alım satım sağlanarak güvenli alış veriş yapılıyor ve müşteriler memnun kalıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.