Dünya Sağlık Örgütü Aşılarla İlgili Umutsuzluk Yaratan Açıklamalar Yaptı!

Dünya Sağlık Örgütü Aşılarla İlgili Umutsuzluk Yaratan Açıklamalar Yaptı!

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü koronavirüse karşı üretilen ve kullanılmaya başlanan aşıların koruyuculuğuna dair ellerinde bulgular olmadığını ifade etti. Bu kanıtların ellerinde olmadığı ifade eden DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic

 

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü koronavirüse karşı üretilen ve kullanılmaya başlanan aşıların koruyuculuğuna dair ellerinde bulgular olmadığını ifade etti. Bu kanıtların ellerinde olmadığı ifade eden DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic, herkesin tüm toplum bağışıklık kazanana kadar yine çok dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Herkesi sosyal mesafelerine, hijyenlerine dikkat etmeye çağıran Jasarevic, kalabalık yerlerden uzak durulması gerekliliğine ve her zamandan daha çok dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Mutasyona Dair Çalışmalar Devam Ediyor!

maxresdefault.jpg

Yeni tip koronavirüs Covid-19’un mutasyona uğraması üzerine de konuşan Jasarevic, bu konuda ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Aşıların bu mutasyonlarla da mücadele edip edemeyeceğinin hala araştırıldığını da belirten DSÖ Sözcüsü, son ciddi mutasyonlardan kaynaklı İngiltere ve Güney Afrika’da ki sağlık yetkileri ile temas halinde olduklarını ifade etti.

 

Aşıların Koruduğuna Dair Kanıtımız Yok!

1042414948-0-0-2000-1082-1000x541-80-0-0-813f0c21121e6508a7722512121381c2.jpg

Yapılan koronavirüs aşılarının hastalık gelişimine kadar etykili olduğunu belirten DSÖ Sözcüsü Jasarevic, bu aşı ile birlikte kişilerin enfekte olmasının önüne geçilip geçilmeyeceğinin bilinmediğini söyledi. Bu bağlamda aşı olan herkesin, yine aynı şekilde dikkat etmesi ve toplumun genelinde bağışıklık sağlanana kadar bu dikkatlerden vazgeçilmemesi gerektiğini ifade eden Jasarevic, fiziksel mesafe, maske ve el temizliği gibi kuralların harfiyen uygulanması gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.