Doğalgaz da yeni devre başlıyor! İlk kez...

Doğalgaz da yeni devre başlıyor! İlk kez...

On binlerce doğal gaz abonelerini ilgilendiren şok karar! Yeni bir devre başlıyor. Uygulama yaşama geçirildi. Doğal gaz işlemleri randevu ve HES kodu ile gerçekleştirilecek. HES kodu olmayanların işlemleri yapılamayacak.

 

 

On binlerce doğal gaz abonelerini ilgilendiren şok karar! Yeni bir devre başlıyor. Uygulama yaşama geçirildi. Doğal gaz işlemleri randevu ve HES kodu ile gerçekleştirilecek. HES kodu olmayanların işlemleri yapılamayacak.


2-002.jpg

 Zorlu Enerji, müşteri hizmetleri merkezlerine gidecek olan abonelerin beklemeleri önlenmek için çağrı merkezinden randevu sistemini yaşama geçirildi. Şirket, abonelerini HES kodu sorgulamasından sonra kabul edecek.

 

Gaziantep Bölgesi’nde doğal gaz dağıtımı faaliyetlerini sürdürmekte olan Zorlu Enerji, COVID-19 nedeniyle çalışanlarını ve müşterilerini sağlıklarını korumak amacıyla iş süreçlerini geliştirmekte. Bu kapsamda teması en aza indirmek maksadıyla çağrı merkezi üzerinden randevu sistemini yaşam geçiren şirket, müşterilerini sırada bekletmeden seçmiş oldukları gün ve saat aralığında kabul ediyorlar ve işlemlerini gerçekleştiriyor. Randevu gününde ve saatinde müşteri hizmetleri merkezine giden müşterileri ofise girmeden önce yetkili kişilere HES kodlarını göstermeleri de gerekmekte.

 

İşlemler dijital yollardan da gerçekleştirilebiliyor

 

Şirket aboneleri, tüm işlemlerini zorlu enerji.com.tr internet adresi, e-devlet, 0850 222 9 429 numaralı çağrı merkezi ile de gerçekleştirebiliyorlar. Abonelerle ilgili dijital platformlar üstünden; bağlantı anlaşmaları, abonelik sözleşmeleri ve abonelik iptal başvuruları, müşteri bilgi güncellemeleri gibi işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Ayrıca bağlantı ve güvence bedeli işlemleri için gelen SMS’teki linkle internet sitesi üstünden online olarak yapılabilmekte, SMS’te belirtilmiş olan bankaların internet ve mobil bankacılık adreslerinin üzerinden de yapma imkanı sunuldu. Online gerçekleştirilen bağlantı anlaşmaları ve abonelik sözleşmeleri işlemleri ayrıca sertifikalı şirketler üzerinden de gerçekleştirilmekte.

 

HES kodu nasıl alınıyor?

 

HES kodunu; ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulama üzerinden, e-Devlet üzerinden ve 2023’e kısa mesaj (SMS) gönderilerek alınmakta. HES kodunu SMS ile almayı seçen aboneler HES yazıp aralarında boşluklar bırakarak sırası ile T.C. Kimlik Numarasını, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini ve gün sayısını yazarak ve 2023’e SMS göndermeleri gerekmekte.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.