Doğal Gaz Faturasını Yüzde 50 Düşüren Sistem

Doğal Gaz Faturasını Yüzde 50 Düşüren Sistem

Kış aylarının da gelmesi ile birlikte ısınmaya harcanan para da artacak. Ancak binada ısı yalıtımı (mantolama) olması, doğal gaz faturalarında yüzde 50’ye varan düşüşler sağlıyor.

Kış aylarında doğal gaz faturaları epey kabarıyor. Ancak binasında ısı yalıtımı olan kişilere faturalar daha düşük geliyor. Bina dış yalıtımı içerideki sıcak havayı dışarıya vermemesi ve dışarıdaki soğuk havayı içeriye almamasından dolayı ev sahiplerine oldukça avantaj sağlıyor.

mantolama-karari-nasil-alinir.jpg

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Gaziantep Koruset A.Ş yetkilisi Aydın Aşut, kış soğukları bastırmadan önce vatandaşlara uyarılarda bulundu. Aşut, ısı yalıtımının binayı zorlu hava şartlarından korumasının yanında, ısı ve enerji tasarrufu sağladığını da söyledi. Düzgün bir şekilde yapılan mantolamanın yüzde 50’ye varan tasarruf sağladığını belirtti. Ayrıca konutların ömrünü uzatmakta ve çevre kirliliğini de azaltmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantolama yapılacak binanın dış yüzeyinin doğru tahlil edilmesi ve mevcut şartların iyi bir şekilde tespit edilmesi gerektiğini söyledi. Isı yalıtımının nerede başlayıp sona ereceğinin de belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Referanslar Önemli

Aşut, mantolama işlemi yapacak firmanın referanslarının son derece önemli olduğunu belirterek, firmanın yakın zamanda tamamlamış olduğu binaya gidilerek mantolama işleminin incelenmesi gerektiğini söyledi. Firma hakkında bilgi toplanması ve birkaç yıl öncesinde firmadan mantolama hizmeti almış kişilerle konuşulması gerektiği, mantolamanın evlerine bir katkı sağlayıp sağlamadığını sormalarının daha faydalı olacağını belirtti.

100268679.jpg

Mantolamanın Faydaları

-Isı yalıtımı

-Duvarlarda rutubet oluşumunun engellenmesi

-Yangın koruma

-Isı köprülerinin kaldırılması

-Yoğuşmanın önüne geçilmesi

-Isı kaybının azaltılması

-Gürültünün önlenmesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.