Dikkat! Hırsızlardan Alçak Numara! Hemşire Kılığında Geliyorlar, Soyup Gidiyorlar!

Dikkat! Hırsızlardan Alçak Numara! Hemşire Kılığında Geliyorlar, Soyup Gidiyorlar!

Koronavirüs fırsatçılığı her alanda kendini göstermeye devam ediyor. Sürecin ciddiyetini ve halkın korkusunu kendi çıkarları uğruna kullanan kişiler dur durak bilmiyor. Belçika’da akıl almaz bir olay yaşandı.

Fırsatçılar hemşire kılığına girerek ev ev gezdiler. Koronavirüs testi yapmaya geldiklerini söyleyerek yaşlı insanların evlerine girip soygun yaptılar. Polis, hemşirelerin asla koronavirüs testi için evlere gitmediğini belirterek, halkı hırsızlara karşı uyarıyor.

Hemşire Kılığındalar!

Belçika’da basının yaptığı haberler doğrultusunda, çetenin hemşire kılığına girdiği biliniyor. Hemşire kılığındaki kadınlar ikişer kişilik gruplara bölünerek yaşlıların evlerinde soygun gerçekleştiriyor.

Yetkililerin emriyle koronavirüs testi yapmak için geldiklerini söyleyen hırsızlar, yaşlılara sahte test uygulaması yapıyor.

İki kişilik ekiptekilerden biri, ucunda pamuk bulunan çubuğu mağdurun burnuna sokup oyalarken diğeri bu boşluktan faydalanıp görünürdeki eşyaları çalıyor. 

Hemşireler Test İçin Eve Gitmiyor!

Hırsızların kurbanlarından biri olan 84 yaşındaki Josette adlı Belçikalı kadının oğlu Johan, yaşananları, "Hemşire kılığındaki hırsızlar annemle sohbet etmişler. Onları çok cana yakın ve tatlı bulmuş. 'Ne güzel, test yaptıracağım' diye düşünürken soyulmuş" şeklinde ifade ediyor.

Polis sözcüsü Dorien Baens, hemşirelerin asla evlere test için gitmediğini vurgulayarak, halkı uyarıyor.

Polise göre, maske, eldiven ve koruyucu kıyafetleri olmadan yaşlıların kapılarını çalan hırsızlar, kurbanları için maddi hasarın yanı sıra, ciddi bir hastalık bulaştırma riski de taşıyor. Bu edenle herkesin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini vurguluyor. 

Soygunculara ait güvenlik kamerası görüntüleri medyada yayıldı. Polis kayıtlarda görülen kişilerin ihbar edilmesi gerektiğini söyledi. 

Belçika’da Koronavirüs!

Belçika, dünyada koronavirüs nedeniyle nüfus başına en fazla ölümün yaşandığı ülkelerin başında geliyor.

Yaklaşık 11,5 milyon nüfuslu Belçika'da şu ana kadar 15 bine yakın kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenlerin büyük bölümü 70 yaş ve üzeri kişilerden oluşuyor.

Belçika'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı da 540 bini aştı. Bazı uzmanlar ise bu sayının en az 3-4 kat daha fazla olduğunu savunuyor

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.