Devlet Başkanından Aşı İle İlgili İlginç Açıklama!

Devlet Başkanından Aşı İle İlgili İlginç Açıklama!

Brezilya’nın Devlet Başkanı “Jair Bolsonaro”, Covid-19 aşısına güvenmediğini , "Eğer ki bir timsaha dönersen, bu sizin sorununuz. Eğer ki bir kadında sakal çıkarsa veya bir erkeğin sesi incelirse, eğer ki bir Süpermen’e dönüşürsen bunun kimse bir ilgisi

 

Brezilya’nın Devlet Başkanı  “Jair Bolsonaro”, Covid-19 aşısına güvenmediğini , "Eğer ki bir timsaha dönersen, bu sizin sorununuz. Eğer ki bir kadında sakal çıkarsa veya bir erkeğin sesi incelirse, eğer ki bir Süpermen’e dönüşürsen bunun kimse bir ilgisi yok." açıklamasında bulundu.

Basında yer alan haberlere göre Başkan Bolsonaro, “Brezilya Yüksek Mahkemesinin” , bazı kişiler için koronavirüs aşısını zorunlu kabul edilmesi kararını kınayarak, bu aşıya hiç güvenmediğini ifade etti.

Mahkemenin kararına elbette saygı duyduğunu söyleyen Bolsonaro, herkese yetecek kadar aşının bulunmadığını açıkladı. Başkan Bolsonaro, 2022’ye kadar bütün vatandaşlara aşı yapılmasının pek mümkün olmayacağını belirtti.

screenshot-13.png

Kendisini eleştirenlere de sert tepki veren Başkan Bolsonaro, aşıya karşı hissettiği güvensizliği şöyle açıkladı:

"Burada şunun çok iyi bilinmesi gerekir. Pfizer firmasının açıkça görülüyor ki ‘Biz Pfizer firması olarak hiçbir yan etkinin sorumluluğunu kabul etmiyoruz.' Eğer ki bir timsah olursan, bu sizin sorununuz. Eğer ki bir kadında sakal çıkarsa ya da bir erkeğin sesi incelirse, eğer ki bir Süpermen’e dönersen bunun bizle bir ilgisi yoktur. Bence bundan daha da kötüsü insanların bağışıklık kuvveti de düşünür."

Brezilya’da şuan ki duruma göre, hiçbir koronavirüs aşısının uygulanmasına izin çıkmamasına rağmen, oluşturulan aşılama planında Sinovac, Pfizer ve AstraZeneca  aşıları yer alıyor.

Dünyada salgının en çok etkilediği üçüncü ülke olan Brezilya’da virüs nüfusun neredeyse 210 milyonundan saha fazlasını etkiledi. Şuana kadar 7 milyon 162 bin 978 bireyde görülen virüs 185 bin 650 bireyinde hayatını kaybetmesine neden oldu.

Aşı Reddi

Uzun bir zaman beklenen ve sonunda birçok ülkenin piyasaya sürmüş olduğu aşılar büyük bir memnuniyet oluşturacağı beklenirken konu tam tersi bir tepki göstererek ülkelerin tam olarak aşıya güvenmediklerini açıklamaları ile neticelendi. Durumun böyle olması ile birlikte tam olarak aşılamanın başlaması ile birlikte nasıl bir sonuç çıkacağı şuan merak ediliyor Brezilya Devlet başkanının yapmış olduğu bu açıklama ile birlikte Brezilya de çok fazla aşıyı kabul edecek vatandaşın olmayacağı düşünülüyor. Benzeri birçok ülke olduğu da ayrıca biliniyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.