Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Adayı Ortaya Çıktı

Erol Mütercimler, YouTube kanalı üzerinden yayınladığı videoda oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Mütercimler, erken seçim iddiaları hakkında açıklama yaptı ve seçim yasası üzerinde bir değişikliğin yapılmaya çalışıldığını söyledi. Mütercimler, baskın veya erken bir seçim olmayacaksa seçim yasasında bu değişikliğin neden yapıldığını sordu. Mütercimler, seçim yasasındaki bu değişikliğin sebebinin ise yeni kurulan DEVA Partisi’nin ve Gelecek Partisi’nin seçim girmesine engel olmak olduğunu ifade etti. Ekonomide yaşanan problemlerin sosyolojik olarak problemler yaratacağını, bundan dolayı da 2023 yılından önce bir erken seçim beklediğini söyledi.

1589446022330-3.jpg

“AKP ve MHP Başarılı Olamaz”

Mütercimler, Kılıçdaroğlu’nun Babacan ve Davutoğlu’na seçime girebilmeleri için ‘ödünç’ milletvekili vereceğini açıklamasından sonra bunun önüne geçmek için seçim yasasında değişiklik yapılmaya çalışıldığını ifade etti. AKP ve MHP’nin planının başarılı olmasının ise mümkün olmadığını dile getirdi.

Mütercimler, Devlet Bahçeli, Hulusi Akar ve Süleyman Soylu’nun beraber hareket eden bir güç odağı haline geldiğini ancak bu isimlerin arasına Mehmet Ağar’ın da eklenmesi gerektiğini ifade etti.

Bahçeli’nin Aklındaki Cumhurbaşkanı Adayı

Mütercimler, Devlet Bahçeli’nin Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığı açısından desteklediğini belirterek, Bahçeli’nin kafasındaki cumhurbaşkanı adayının Hulusi Akar olduğunu vurguladı. Gelinen durumda Hulusi Akar’ın son derece güç kazandığını, ordunun Genelkurmay Başkanı olmasına rağmen, bugünkü uygulamalarda Hulusi Akar’ın ordunun başkomutanlığına da soyunmuş olduğunu görebiliyoruz, ifadelerini kullandı.

bakan-akar-gorusmeler-yapildi-karsilikli-calismamiz-devam-ediyor-2105-dhaphoto1-16-9-1605621464-880x495.jpg

Bahçeli’den Sonraki MHP Lideri Kim Olacak?

Mütercimler, Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı koltuğundan ayrılmasının ardından İYİ Parti ile MHP’nin birleşeceğini ve Meral Akşener Hanımefendinin bu noktada oldukça güçlü bir genel başkan adayı olduğunu belirti. Mütercimler, Bahçeli’nin kafasındaki ismin ise henüz genç birisi olduğunu ve İstanbul Milletvekili olduğunu son olarak ekledi.