Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin Açıklaması İsrail'i Rahatsız Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin Açıklaması İsrail'i Rahatsız Etti

Filistin toprakların yıllardır işgalci İsrail kuvvetlerin zulmüne uğramış olduğu, Meclis kürsüsünden bir defa daha dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ün Türkiye için sıradan bir mesele olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında yapmış olduğu konuşmada, yıllardır İsrail’in işgali altında olan Kudüs’e dair önemli açıklamalarda bulundu.

KUDÜS İŞGALİ TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDE

Yapmış olduğu açıklamada, 1967 yılından beri İsrail’in işgali altında olan kutsal şehrin,yabancı güçlerin desteğiyle İsrail’in başkenti kabul ettirme çabalarını bir defa daha sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı, şehrin Osmanlı İmparatorluğu’ndan beri Türkler ve bütün Müslümanlar için manevi vurgusuna değindi.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN KUDÜS BİZİM ŞEHRİMİZDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kudüs’e yönelik sözleri ise, İsrail medyasının en önemli gündem konusu haline geldi. Times of Israel gazetesi, haberi, Erdoğan’ın “Kudüs bizim şehrimizdir” sözleriyle manşete taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kudüs meselesi bizim için sıradan bir jeopolitik bir sorun değildir. 1. Dünya Savaşı'nda gözyaşlarıyla terk etmek zorunda kaldığımız bu şehirde hala Osmanlı'nın direniş izleri vardır.

Kudüs bizden bir şehirdir.” sözlerini gündeme oturtan gazete, bir zamanlar Osmanlı toprağı olan Filistin şehrinin, tartışmasız bir biçimde İsrail’a ait olduğunu iddia etti.

MECLİS'E TAŞINAN KUDÜS, İSRAİL'İ RAHATSIZ ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşmayı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında Türk milletvekileri zamanlarını, Filistin’e ve Filistinlilere ayırdı” şeklinde yansıtan gazete, Türkiye’nin Kudüs meselesinde gösteröiş olduğu hassasiyetten son derece rahatsız olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.