Cumhurbaşkanı Erdoğan: Berat Albayrak'ın İstifasıyla İlgili İlk Kez Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Berat Albayrak'ın İstifasıyla İlgili İlk Kez Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Albayrak'ın görevinden istifa etmesi üzerine önemli açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak'ın şu ana kadar yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşıladığını belirtip teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak'ın sağlık sorunlarından dolayı istifasını istediğini, onun yerine Lütfi Elvan'ı atadıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

"Berat Albayrak Kendisi, sağlık sorunlarından dolayı vazifesinden affını istedi. Biz de bu talebi kabul edip, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin."

"Kabine değişikliği ya da bakanlıkların yapısının tadil edileceği yönündeki spekülasyonlar, içi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler."

"Yeni yönetim sistemimizde değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler."

"Biz harekete geçmek için şuraya ya da buraya, şuna ya da buna değil, sadece millete bakarız.

Milletimizden işareti aldığımızda hiç tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz. Bunun dışındaki her türlü haber, dedikodu, söylenti, lafügüzaftan ibarettir ve bu millete de ihanettir."

Dünyanın en güçlü ve zengin ülkelerinin dahi bir sonbahar yaprağı gibi savrulduğu böyle bir dönemde, Türkiye'nin maslahata uygun tedbirlerle yoluna devam etmesi gayet tabiidir.

Bunun için yaşadığımız kritik dönemin ruhuna uygun şekilde, gerekiyorsa devlet ve millet olarak fedakarlık yapmaktan, acı da olsa doğru reçeteleri uygulamaktan kaçınmayacağız."

"Ekonomi politikalarımızı fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makroekonomik istikrar olmak üzere üç sacayağı üzerinde inşa ederek hedeflerimize ulaştıracağız.

Bunun için uzun vadeli tasarruflar ve yatırımlar açısından elverişli bir ortam hazırlıyoruz."

"Ekonomide, nitelikli istihdam oluşturan, enflasyona ve cari açığa yol açmayan, ağırlıklı olarak yurt içi tasarruflar ve doğrudan uluslararası yatırımlarla finanse edilen bir büyüme yapısı oluşturuyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.