Çanakkale'de Ortaya Çıkan Robin Hood Para Dağıtıyor!

Çanakkale'de Ortaya Çıkan Robin Hood Para Dağıtıyor!

Çanakkale'nin bir mahallesinde dar gelirli ailelere yardım eden kişi ismini Robin Hood olarak belirtti ve birçok vatandaşın yüzünü güldürmeyi başardı. Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı mahallede yüzleri güldürmeye devam eden yardım sever vatandaşları

 

Çanakkale'nin bir mahallesinde dar gelirli ailelere yardım eden kişi ismini Robin Hood olarak belirtti ve birçok vatandaşın yüzünü güldürmeyi başardı. Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı mahallede yüzleri güldürmeye devam eden yardım sever vatandaşların bakkallara olan borçlarını kapattı ve para dolu zarflar ile yardıma muhtaç kişilere yardım etti. Zarfta yazan Robin Hood notu da dikkatlerden kaçmadı.

Hasan Başak Robin Hood'u Anlatıyor!

screenshot-25.jpg

İlk yardımını hurda toplayarak geçimini sağlayan Hasan Başak'ın elektrik ve su parasını ödeyerek gerçekleştirdiği ortaya çıktı. 58 yaşındaki Hasan Başak evli ve 4 çocuk babasıdır. Geçen yılda yardımlarını aldığını anlatan Hasan Başak: “Bu yardımları kim gönderiyor ise Allah razı olsun ondan. Çok ihtiyacımız olduğu vakitlerde bize yardım etti. Bu 200 lira ile elektrik su faturasını ödeyeceğim. Bu yardımlar geçen yıldan bu yana sürekli geliyor. Allah razı olsun ondan" diyerek teşekkürlerini dile getirdi. 

İsmi Bilinmeyen Yardım Sever!

Robin Hood adli yardım severin yardımlarını dar gelirli ailelere ulaştıran Ramazan Malhatun:" 2019 yılının mart ayında başlayan yardımlarını ismini gizleyerek bir aracı ile bize ulaştırıyor. Muhtaç olan ve bu pandemiden kaynaklı işsiz kalan herkese çok iyi yardımlar yapıyor. Gelibolu bakkallarına borcu olan ve ödeyemeyen çok fazla vatandaşımızın borcunu da ödedi. Kirasını ödeyemeyen vatandaşlarımızın kirasını ödedi. Elektrik ve su borcu olanın borçlarını ödedi. İsmini gizliyor bizde onu Robin Hood olarak biliyoruz. Başka bir ara i ile gönderdiği yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz" dedi.

Robin Hood'a Teşekkürler Yağıyor!

Ramazan Malhatun son yardımı Gelibolu’nun dar gelirli mahallesi olan Alladın Mahallesi'nde yer alan bakkala götürerek veresiye defterini kapattı. 2 bin lira olan borcun tamamını kapatan Robin Hood daha öncede 5 bin liralık borcu kapatmıştır. Bakkal sahibi aynı zamanda Alladdin Mahallesi'nin Muhtarı olan Günnur Karagöz Turan:" Daha Önceki yardımına da internet üzerinden teşekkür etmiştim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah Robin Hood'a zeval vermesin. Ayağı taşa değmesin inşallah. Fakirin fukaranın yanında oldu ve onlara destek oldu. Onların yüzünü güldürdü bende veresiye sayfasını yırtıp attım onun sayesinde. Onu tanımıyorum ama ona çok teşekkür ederim" dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.