Bir Zamanlar Uyuşturucu Kullanan Dünyaca Ünlü Yıldızlar

Hepimizin yakından tanıdığı, birçok filmde veya dizide gördüğümüz isimler aslında bir dönem uyuşturucu tuzağına düşmüşlerdi. Verdikleri mücadele sayesinde uyuşturucu bağımlılığından kurtularak oldukça önemli yerlere gelmeyi başardılar.

Netflix, Marvel ve izlediğimiz dizilerde karşımıza çıkan birçok isim bir zamanlar uyuşturucu bağımlısıydı. Onlar uyuşturucu ile olan mücadelelerini kazanırken, maalesef bazıları da bu mücadeleyi kaybetti. Sizler için uyuşturucu batağına saplanmış olan bazı isimleri derledik.

1-Lindsay Lohan

lindsay-lohan.jpg

Amerikalı pop şarkıcısı, model ve oyuncu olan Lindsay Lohan, 2007 yılında kokain kullandığı için cezalandırılarak rehabilitasyon merkezine gönderildi. 2013 yılına kadar tedavi gördü ve uyuşturucu ile olan savaşını kazandı. Black Friday, Just My Luck ve One Night With You gibi filmlerde rol almıştır.

2-Robert Downey

robert-downey-001.jpg

Hepimizin aslında çok yakından tanıdığı bir isim, Iron Man, yani Demir Adam rolü ile bilinen Robert Downey, 1999 yılında uyuşturucu kullandığı için 3 yıl hapis cezası almıştır. Hapisten çıktıktan sonra ise Downey için hiçbir şey eskisi gibi olmadı, ünlü oyuncu dünyaya geri döndüm diyerek birçok başarılı filmde rol aldı.

3-Whitney Houston

whitney-houston.jpg

Uyuşturucudan dolayı hayatını kaybeden ünlülerden bir tanesi de Whitney Houston olmuştur. Houston, uyuşturucu ile girdiği savaşı kazanamamıştır, ayrıca uyuşturucu kullanımı Bobby Brown Whitney Houston çiftinin evliliğini de mahvetmiştir. Houston 2012 yılında bir otel odasında ölü bulunmuştur.

4-Johnny Deep

jhonny-depp.jpg

Köstebek, Karayip Korsanları, Halk Düşmanları gibi filmlerden tanıdığımız Johnny Deep’te bir zamanlar uyuşturucu ve alkolden dolayı ciddi sorunlar yaşıyordu. 2016 yılında hakim karşısında çıkan Deep, ağır bir ceza aldı. Deep cezanın ardından adeta evrim geçirdi.

5-Amy Winehouse

amy-winehouse.jpg

Uyuşturucu ile verdiği savaşı kazanamayan isimlerden bir tanesi de ünlü şarkıcı Amy Winehouse’tu. 2005 yılına kadar yasa dışı madde tüketiminden dolayı çok fazla kilo kaybı yaşayan Amy, 2011 yılında hayatını kaybetmiştir. Yakın çevresi Amy’nin değişmek için çok çabaladığını ancak mücadelesinin yeterli olmadığını belirtiyor.

6-Macaulay Culkin

macaulay-culkin-001.jpg

Evde Tek Başına, filmden tanıdığımız Culkin’de bir zamanlar uyuşturucunun esiri konumundaydı. 2012 yılında eroine karşı bağımlılık yaşıyordu. Ünlü oyuncunun değişmek için gösterdiği çaba karşılığını buldu ve Culkin, uyuşturucu maddeler ile arasına mesafe koymayı başardı.

7-Matthew Perry

matthew-perry-002.jpg

Bir zamanlar uyuşturucu ve alkolden dolayı 145 kiloya kadar ulaşan karizmatik oyuncu hayatına çeki düzen vererek alkol ve uyuşturucu kullanmayı bıraktı. Ünlü oyuncunun bu değişimi hayranları tarafından taktir ediliyor.

8-Amanda Bynes

amanda-bynes.jpg

Uyuşturucu kullandığı için 2013 yılında manşetlere çıkan Bynes, hakkında annesi “Kötü alışkanlıklarından kurtaracağız, kimsenin şüphesi olmasın” demişti ve nitekim dediği gibi de oldu. Bynes, hayatını tekrar düzene soktu ve hayatına yeniden başladı.