Bilim Kurulu Üyesi: ‘’Yaz aylarında vaka sayıları gizlenmesi hoş değildi’’

Bilim Kurulu Üyesi: ‘’Yaz aylarında vaka sayıları gizlenmesi hoş değildi’’

Korona virüs salgını Türkiye’de 1 yılı aşkın süredir görülmeye devam ediyor. Salgına karşı mücadelede önemli bir kurul olan, Bilim Kurulu Üyesinden flaş açıklama geldi. Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, canlı yayında açıklamalar yaptı.

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, FOX TV’de yayımlanan İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programındaydı. Programa konuk olan Yavuz, önemli açıklamalar yaptı. Yavuz’un dikkat çeken sözleri ise ‘’kontrolsüz açılmalar oldu, yaz aylarında vakaların gizlenmesi hiç hoş değildi. Biz klinik olarak bunun için de açıklama yaptık. Ama kimse sesimizi duymadı’’ oldu.


‘’Vaka Sayıları Gizlendi’’

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, bugün oldukça dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yavuz, pandeminin başından bu yana Türkiye’nin önemli bir mücadele verdiğini ifade etti. Yavuz’un canlı yayınındaki açıklamaların önemli bir kısmı ise şu şekilde;

 

"Sonra zannedildi ki 'bilim ekonomiyi engelliyor' oysa o mücadele o şekilde devam etseydi ekonomi açısından da... Bu bilimsel olarak kanıtlıdır. Oradan sonra zaten sıkıntı başlamış oldu. Oradan sonra kontrolsüz açılmalar oldu, yaz aylarında vakaların gizlenmesi hiç hoş değildi. Biz klinik olarak bunun için de açıklama yaptık. Ama kimse sesimizi duymadı’’ ifadelerini kullandı.