Bilanço Ağırlaşıyor…! 9 Göçükte Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor!

Bilanço Ağırlaşıyor…! 9 Göçükte Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor!

İzmir’de meydana gelen şiddetli depremin bilançosu ağırlaşmaya devam ediyor. Birçok binanın yıkıldığı bazılarının hasar gördüğü deprem sonrası can kayıpları giderek artmaya başladı.

 

 

İzmir’de meydana gelen şiddetli depremin bilançosu ağırlaşmaya devam ediyor. Birçok binanın yıkıldığı bazılarının hasar gördüğü deprem sonrası can kayıpları giderek artmaya başladı. AFAD tarafından son açıklanan bilgilere göre şu ana kadar ölü sayısının 55 olduğu vurgulandı. Depremin ilk saatlerinde 4 olarak açıklanan ölü sayısı her geçen saat artış göstermeye devam ediyor. 9 enkaz alanında hala arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden AFAD’ın açıkladığı yaralı sayısı 900’lere vardı.

 

Yaşanan şiddetli deprem sonrası ortaya çıkan artçı depremlerin bilgisini de paylaşılırken toplamda 812 artçı depremin yaşandığı kaydedildi. Artçı depremler hala devam ederken AFAD’ın açıklaması sonrası artçı depremlerin 850 civarlarına yükselmiş olabileceği düşünülüyor. Öte yandan artçı depremlerin şiddeti ile alakalı olarak da bilgi paylaşan AFAD, yaşanan 812 artçı depremden 40 tanesinin 4,0’ın üzerinde şiddetlerle meydana geldiği belirtildi.

 

55 Ölü 896 Yaralı

5f9d596055427e0fec08a06a.jpg

Açıklanan resmi rakamlara göre ölü sayısı 55‘i bulurken, arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği bilgisi de not olarak paylaşıldı. Oluşan 9 ayrı göçükte arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden AFAD’ın açıkladığı  ölüden bir tanesi ise tsunami sebebiyle yaşamına veda etti. Depremin merkez üssü olan Seferihisar’da başlayan sarsıntı bu bölgede deniz suyunun yükselmesine neden olmuştu. Deniz suyunun yükselmesi ile birlikte sulara kapılan 86 yaşındaki bir vatandaş boğularak hayata veda etti. Deprem sarsıntısı dolayısıyla dışarı çıktığı belirtilen 86 yaşındaki kadının yürüme zorluğu çekmesi sebebiyle yükselen deniz suyunda boğulduğu belirtildi.

 

55 Ölü sayısını açıklayan AFAD, yarılı sayısının 896 olduğunu da belirtti. Öte yandan açıklanan verilere göre 896 yaralı vatandaştan 667 tanesinin taburcu edildiği bilgisi paylaşıldı. 214 yaralı vatandaş için de tedavi süreçleri devam ediyor.

 

Göçük Altında İnsanların Olduğu Bilgisi Geliyor

 

Yıkılan binaların altında kalan vatandaşlar için arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, göçük altında kalan kişilerin olduğu bilgisi de verilmeye başlandı. Göçük altında olduğu bilinen ve kendileriyle iletişim kurulduğu kişilerin olduğu bilgisi verilirken, bazı vatandaşların sağlık durumunun ne olduğuna dair bilinmezliğin devam ettiği de belirtildi. Öte yandan oluşan yüksek göçüklerin altında kalan bazı vatandaşlara ulaşılması için çalışmaların devam ettiği ve bu çalışmaların daha da süreceği bildirilirken, bulundukları göçüğün zorluğu açısından bunun biraz daha zaman alabileceği de ifade edildi. Konuyla ilgili açıklamalar yapan yetkililer oluşan her yeni duruma dair bilgilendirme metinlerini paylaşmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.