Berat Albayrak Döneminden Kalan Bir Uygulama Daha Bitiyor mu?

Berat Albayrak Döneminden Kalan Bir Uygulama Daha Bitiyor mu?

Berat Albayrak’ın önceki dönemlerde ısrar etmesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından gündeme getirilen kalıcı yaz saati uygulamasının kaldırılmasına dönük kanun teklifi sunuldu. CHP Genel Başkanı Yardımcısı olan

 

 

Berat Albayrak’ın önceki dönemlerde ısrar etmesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından gündeme getirilen kalıcı yaz saati uygulamasının kaldırılmasına dönük kanun teklifi sunuldu. CHP Genel Başkanı Yardımcısı olan ve aynı zamanda Malatya Milletvekilliği yapan Veli Ağbaba tarafından TBMM’ye sunulan kalıcı yaz saati uygulamasının kaldırılması için kanun teklifi yapıldı.

chp-li-veli-agbaba-yurttasi-bir-dilim-ekmege-muhtac-ettiler-726556-5.jpg

2016 yılında devreye giren ve o dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak’ın ısrarı üzerine devreye giren bu uygulamanın kaldırılması için teklif veren Ağbaba, bu uygulama ile birçok enerji israfının yaşandığını belirtti. Kalıcı yaz saati uygulamasının birçok öğrenciyi ve çalışanı olumsuz etkilediğini belirten Ağbaba, bunun değişmesi talebinde bulundu.

 

Karanlıkta İşe Gidiliyor!

unnamed-001.jpg

Berat Albayrak’ın icraatlarını sert bir şekilde eleştiren Veli Ağbaba, kendisinin gittiğini ancak çilelerinin daha da devam ettiğini belirtti. Milyonlarca çalışanın karanlıkta işe gittiğini ve 83 milyon kişinin yüzünün gülmediğini belirten Ağbaba, vatandaşları karanlıktan aydınlığa çıkaracaklarını ifade etti. Bilimsel Enerji kurumlarından alınan verilere göre bakıldığında enerji sarfiyatının daha da fazla olduğuna değinen Ağbaba, bu anlamda birçok emeğin boşa gittiğini de ifade etti.

kalici-yaz-saati.webp

Karanlıkta işe veya okula gitmek zorunda kalan vatandaşları bu karanlıktan kurtaracaklarını belirten Ağbaba, milyonlarca kişinin gün ışığından yararlanamadığını belirtti. Uyku problemlerinin de bu süreç ile birlikte arttığını ifade eden Ağbaba, bunun büyük bir hata olduğunu belirtti. Üretimin kalıcı yaz saati uygulaması ile sekteye uğradığını ifade eden Ağbaba, bunun bir an önce değiştirilmesinin sağlıklı olacağını belirtti. Ayrıca karanlıkta işe gitme ve bu bağlamda uykusuz kalınması sebebiyle de kazaların arttığını da belgeleriyle gösteren Ağbaba, gereksiz ışık kullanımının da bu anlamda artış gösterdiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.