Barış Yarkadaş’tan şok iddia: ‘’Erdoğan beş bakanı görevden alıyor’’

Barış Yarkadaş’tan şok iddia: ‘’Erdoğan beş bakanı görevden alıyor’’

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın beş bakanı kabinden göndermeyi düşündüğünü aktardı. Gönderilmesi düşünülen bakanlardan birisi de Fahrettin koca olduğu iddia edildi.

 

Eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi. Konuk olarak katıldığı TV programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın şu an görevde bulunan beş bakanı değiştirmeyi düşündüğünü iddia etti. Bakanlar içerisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bulunmakta.

KRT TV’de uzun zamandır yayınlanan ‘’Şimdiki Zaman’’ adlı programa katılan Barış Yarkadaş dikkat çeken iddialarda bulundu. Yarkadaş’ın iddiası ise şu şekilde;

“Tayyip Erdoğan, kongre öncesinde ya da sonrasında beş bakanı kabineden çıkarmayı düşünüyor. Sağlık Bakanı Koca’nın yerine eski AKP milletvekili Cevdet Erdöl’ün geleceği AKP kulislerinde konuşulmaya başlandı.” Dedi.

Cevdet Erdöl kimdir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yerini alacağı iddia edilen Cedet Erdöl. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü. Bunların yanı sıra 22. ve 23. Dönemlerde AKP Trabzon Milletvekili görevini yaptı. Aynı dönem içerisinde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu başkanlığı görevlerini yaptı.

Barış Yarkadaş’ın iddiasına göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yerine Cevdet Erdöl gelecek. Ancak iktidar cephesinden bu konu dair herhangi bir açıklama yapılmadı.