Rahmi Koç Koronavirüsü Onunla Yenmiş! Anadolu Lezzeti Virüsün Şifası Çıktı!

Rahmi Koç Koronavirüsü Onunla Yenmiş! Anadolu Lezzeti Virüsün Şifası Çıktı!

Amasya yöresine ait “Fırın keşkeği” koronavirüse şifa olarak bağışıklık güçlendiriyor. İçerisinde A, B, C ve K vitaminleri bulunan bu Anadolu lezzeti Osmanlı Dönemi’nden bugüne kadar mutfağımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri olarak bilinmektedir.

 

Amasya yöresine ait “Fırın keşkeği” koronavirüse şifa olarak bağışıklık güçlendiriyor. İçerisinde A, B, C ve K vitaminleri bulunan bu Anadolu lezzeti Osmanlı Dönemi’nden bugüne kadar mutfağımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri olarak bilinmektedir. Yarma bulgur, kuzu eti ve suyun birbiri ile harmanlanarak çömlekte odun ateşinde pişirilen bu yemek koronavirüse karşı oldukça etkili olduğunu yöre halkı da belirtmekte.

yenica-keskek-2.jpg

 

İnsanın Vücuduna Faydaları Oldukça Büyük!

yenica-keskek-1.jpg

Gurme ve aynı zamanda emekli eğitimci olan Yaman Kesim, bilim insanlarının bu yemek üzerinde çalışmalar yaptığını belirterek, bu araştırmalar sonucunda vücuda çok faydalı olduğunun kesinleştiğini ifade etti. Covid-19 virüsüne karşın oldukça faydalı bir besin olarak Amasya keşkeğinin tüketilmesini öneren Kesim, bağışıklığı ciddi şekilde bu yemek ile güçlendirmenin olanaklı olduğunu belirtti.

yenica-keskek-4.jpg

Rahmi Koç Bu Keşkek İle Virüsü Yendi!

yenica-keskek-9.jpg

Fırın keşkeğinin çok özel bir yemek olduğunu belirten Kesim; “Rahmi Koç koronayı keşkek yiyerek atlattığını belirtiyorsa bu yemeğin mutlaka bilimsel bir gerçeğinin olduğunun en büyük kanıtıdır” dedi. İçerisindeki malzemelerden kaynaklı insana oldukça faydalı olan bir yemek olarak Amasya fırın keşkeğinin mutlaka herkes tarafından tüketilmesi gerektiğini belirten Kesim, mükemmel bir şekilde bağışıklık sisteminin bu yemek sayesinde geliştiğini de sözlerine ekledi.

 

yenica-keskek-3.jpg

 

yenica-keskek-6.jpg

yenica-keskek-7.jpgyenica-keskek-8.jpgyenica-keskek-12.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.