AKP'li Belediyenin Camileri ve Bir Okulu Sattığı Tespit Edildi!

AKP'li Belediyenin Camileri ve Bir Okulu Sattığı Tespit Edildi!

AKP'li Başkan Tevfik Göksu'nun başında olduğu Esenler Belediyesi, borcuna karşılık camileri sattı.

AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediyesi Başkanı Tevfik Göksu'nun, Esenler Belediyesi'nin 12 taşınmazını 140 milyon 724 bin liraya sattığı ortaya çıktı. Göksu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elindeki arazileri satmasını engelleyen bir meclis kararı çıkartmıştı. Sayıştay'ın Esenler Belediyesine dair hazırladığı raporda oldukça dikkat çeken detaylar bulunuyor.

İKİ CAMİ BİR OKUL VE HİZMET ALANLARI

Sayıştay'ın raporunda, Esenler Belediyesi'nin 2019 yılında Birlik Mahallesi'nde bulunan "Atışalanı Mimar Sinan Camii" inşaatını, "Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu" 2014 yılından beri inşaası süren "Esenler Tekstilkent Camii" ile Esenler Belediyesine ait olan hizmet anları ve eğitim amaçlı kullanılması planlanan boş araziler satıldı. 

Satışı gerçekleştirilen bazı noktaların Esenler Belediyesi'nin vergi borçlarına karşılık olarak Maliye'ye devri için 2018 yılında Belediye Meclisi'nde karar alınmıştı.

TEKSTİLKENT’İN TAMAMLAYAMADIĞI CAMİ

Esenler Belediyesi, Tekstilkent Camisi'nin bitirilebilmesi için 2019 yılı Ekim ayında bir ihale düzenledi. Birlik Elektrik firması 9 milyon 685 bin 959 TL'ye ihaleyi kazandı. 

Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, 2014 yılında gerçekleştirdiği bir açıklamada cami yapmak için dernek kurduklarını ve kısa bir süre de caminin temelinin atılacağını ifade etmişti. Karaduman, inşa edilecek olan caminin 4 bin kişilik olacağını ve 3 bin 600 metrekarelik bir alana sahip olacağını da açıklamasında belirtmiş.

Lakin gelinen son noktada Tekstilkent yönetimi cami inşaatını bitirememiş ve Esenler Belediyesi duruma müdahale ederek caminin tamamlanması için yeni bir ihale düzenlemişti.

Ancak Tekstilkent yönetimi cami inşaatını aradan geçen zaman içinde tamamlayamamış ve Esenler Belediyesi konuya el atarak tamamlama ihalesi düzenlemişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum