9 Kasım Korona Virüs Tablosu

9 Kasım Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Kasıma ait korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca paylaşımının altın durumun ciddiyetini belirtmesi ve halkı önlem almaya davet etti.

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Kasıma ait korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca paylaşımının altın durumun ciddiyetini belirtmesi ve halkı önlem almaya davet etti. Son dönemlerde dünyanın her yerinde korona virüs vakaları rekor üzerine rekor kırıyor. Türkiye’de de durumun farklı olmadığı ve her gün binlerce vakanın belirlendiği biliniyor.

 

Fahrettin Koca’nın Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünkü korona virüs tablosunu paylaşırken çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan şu sözleri ekledi; ‘’Bugün tespit edilen 2.756 hastamız var. Ağır hasta sayımız 127 fazla.’’ Bunların yanı sıra maske detayını hatırlatarak; ‘’Salgının yayılma hızının arttığı bu dönemde en etkili silahımız ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takılmasıdır.’’ Bilgisini verdi.

Fahrettin Koca 9 Kasım korona virüs tablosunu paylaşırken, maskelerin doğru bir şekilde kullanılması durumunda virüs yükünün azaltılacağını belirtti. Bunları ekleyerek Sağlık Bakanlığı sisteminin verilerini paylaştı. Buna göre bugün hastane yatan hasta sayısı ve diğer detaylar şu şekilde;

5fa96f55c9de3d0cdccc2ff4.jpg

 

Türkiye’de son 24 saat içerisinde ortalama 145 bin korona testinin yapıldı. 145 bin kişinin arasından 2.756 kişiye ‘’hasta’’ tanısı konuldu ve hastaneye yatırıldı. Diğer pozitif çıkan bireyler ise vaka olarak saptanıp evlerinde tedavileri devam ediyor. Ayrıca 2.756 kişinin arasında ayaklı vakaların bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Vefat Sayısı Artıyor

Sağlık Bakanlığı verilerine bakıldığında bugün 85 yurttaş korona virüsten kaynaklı olarak yaşamını yitirdi. Türkiye’de son dönemlerde vefat sayısında oldukça büyük bir artış olduğunu unutmamakta fayda var. Mart’tan günümüze kadar Sağlık Bakanlığı verilerine göre 10.972 kişi korona virüs yüzünden hayatını kaybetti. Bu sayının daha artacağı şüphesiz. Önlemlerin en sıkı şekilde alınması gerektiği bu veriler ile gözler önüne seriliyor.

bakan-koca-depophotos-22-16-9-1604940525.jpg

Vaka ve Hasta Sayıları Artıyor!

Türkiye son 45 gündür oldukça büyük bir korona virüs artışı bulunuyor. Ülkenin her yerindeki şehirler kırmızıyla boyandır. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden bakıldığında İstanbul’un tamamı kırmızılar içerisinde bulunuyor. Durum gittikçe ciddiye gitmesinin yanı sıra muhalefet yeterli önlemlerin alınmadığını altını çiziyor.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşılan tablodaki ‘’hasta sayısı’’ sadece hastaneye yatan bireylerin olduğu, eve gönderilenlerin bu tabloya yazılmadığı bilgisini vermişti. Aylardır böyle bir detay bilgilendirilmemesinin yanı sıra paylaşılan tabloya dair kuşkular artış göstermişti. Fahrettin Koca paylaşılan tablodaki hasta sayısının ortalama 10 katı olduğunu belirtmişti. Yani ‘’hasta sayısı’’ kısmı 10 ile çarpıldığında ortalama bir pozitif sayısı elde ediliyor. Bu açıklamaya göre Türkiye’de her gün on binleri aşan pozitif sayı bildiriliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.