450 yıllık olan Türk vatanı Kıbrıs, korkunç bir planın ortasında kaldı

450 yıllık olan Türk vatanı Kıbrıs, korkunç bir planın ortasında kaldı

BM kulislerinde dolaşmış olan taksim haritalarında bulunan Türk nüfusun Girne-Lefkoşa-İskele üçgeninde hapsedilmek istendiği büyük ölçüde görülüyor.

450 yıllık olan Türk vatanı Kıbrıs, korkunç bir planın ortasında kaldı
BM kulislerinde dolaşmış olan taksim haritalarında bulunan Türk nüfusun Girne-Lefkoşa-İskele üçgeninde hapsedilmek istendiği büyük ölçüde görülüyor. Güya Lefke, Değirmenlik, Güzelyurt, Aslanköy, Maraş, Vadili, Rumlara devredilecek diye konuşulıuyor. Planın bir diğer noktası ise demografik oyunlar içermektedir. Türk nüfusunda ki vatandaşların sistematik olarak seyreltilmesi ve toplam olan nüfusun yüzde 20’sini geçmeyecek duruma getirilmesi öngörülmektedir. Uzun vadeli olarak görülen hedef Türk varlığını eritmektir.

 images-96.jpeg
450 yıllık Türk vatanı olan Kıbrıs, korkunç bir doğrudan karşı karşıya kaldı. Bir yandan görüldüğü üzere Ada’da Türk nüfusu sistematik olarak seyreltilmek istenirken, diğer yandan  ise Rumların kendi topraklarını genişletme planları artık açık bir şekilde dile getirilmektedir. Planladıkları bölgeleri dizayn etmek için ise Balkanlar’a yerleşen ve Girit’teki askeri varlığının arttırılmasına sebep olan, ABD’nin nihai olarak hedefinde hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) hem de Rum Kesimi üzerinde askeri üsler kurmak istendiği dile getirilmiştir.


EN BÜYÜK VE ÖNEMLİ HEDEF OLAN KKTC


Doğu Akdeniz’de, Fransa, ABD, İsrail, Mısır, Yunanistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu  bir ittifak, Türkiye’ye karşı düzenlediği plan adımlarına hız verilirken, tüm bütün gözler yeniden bir kez daha Kıbrıs’ın üzerine çevrildi. Bölge üzerinde zengin hidrokarbon yataklarını  ve stratejik bir üstünlüğü ele geçirmek isteyen ABD ve ABD eksenindeki ülkeler, Ada’nın yüzde 36,6’sını şu an kontrol altında tutan KKTC ve KKTC Türk nüfusu, karşısında en büyük ve önemli engel olarak görüyor. Bu engeli tamamen ortadan kaldırmak için hazırlanacak korkunç plan ve planlar yavaş yavaş ortalıkta konuşulmaya başlandı.


TOPRAKLARDA KÜÇÜLMEYE GİDİLMESİ İSTENİYOR


Söz de belirtildiği üzere ‘çözüm’ adına KKTC’ye dayatılmış olan ilk ve önemli başlık toprak tavizi. Hali hazırda bulunan ve adanın yüzde 36,6’sını kontrol altına alan KKTC, bir avuç kalan toprağa mahkum edilmek istenmektedir. Birleşmiş Milletler kulislerinde bulunan ve dolaşan taksim haritalarında görülen Türk nüfusunun Girne-Lefkoşa-İskele üçgenine hapsedilmek istendiği öne sürülmektedir. Haritalarda gördüğümüz üzere, Aslanköy, Lefke, Güzelyurt, Vadili, Değirmenlik ve Maraş’ın da Rumlara devredilmesi öngörülmektedir.


DEMOGRAFİ İLE OYNAMAYA KALKILACAK


KKTC’deki Türk varlığının üzerine hazırlanacak olan korkunç bir planın diğer ayağında ise demografik yapı oluşmaktadır. Sözde çözüm önerisi olarak Girne-Lefkoşa-İskele üçgenine hapsedilmek istenen ve hapsedilmeye çalışan Türk nüfusunun seyreltilmesi hedefleniyor. Müzakere masalarında konuşulan Türk nüfusunun, Ada’da bulunan toplam nüfusun yüzde 20’asini geçmemesi hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra da sınırlandırmalar getirilmek istenmektedir. Bir sonra ki hedef olarak görülen ise Türk varlığını toplam nüfus içinde eritmeye çalışmak olacaktır.

 

TÜRKSÜZLEŞTİRME YAPMA ÇALIŞMALARI VE HEDEFLERİ


Ada’yı ‘Türksüzleştirme’ planı olarak görülen ve diğer ayağını ise Türkiye’den giderken KKTC vatandaşı olan ve vatandaşlık bekleyen on binlerce vatandaştan oluşmaktadır. KKTC’ye zorla dayatılan planlardan bu insanların da Ada’dan sürülmesi ön görülmektedir. Çatışma yıllarında ortaya çıkan ve Kıbrıs’tan kaçarak dünyanın dört bir yanına yerleşen on binlerce ve belki de yüz binlerce Kıbrıs Türkü’nün yüzlerine kapıların kapatılması konuşuluyor.


ABD GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE GARNİZONU OLACAK 


KKTC’yi hedef alarak konuşulan senaryoların bir bölümünde askeri planlar oluşturulmaktadır. Türkiye’nin garantörlük hakkı bulunan ve Ada’da bulunan Türk askeri varlığının tartışmaya açılmasının yanı sıra bu planlar yatmaktadır. Türk askerinin vatandan çıkarılmasının ardından ise Kıbrıs adasın da bütün olarak ABD’nin garnizonu haline çevrilmesi hedeflenmektedir. Bölgeyi kontrol etmek adına adım adım Balkanlara yerleşen ve Akdeniz’in kilidi konumunda bulunan Girit’teki askeri varlığını artırmak için ABD, Rum Kesimi ile yapılan askeri anlaşmalarla ise bu niyetini açıkça ortaya koymaktadır. Türkiye, İran, Mısır ve Suudi Arabistan başta olmak tüm bölgelere ulaşan örtülü – açık  operasyonlar planlamaya başlayan ABD’nin, Kıbrıs’ı merkez üssü olarak kullanacağını duyurmuştur.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.