27. Dönem POMEM Alımları İçin Son Gün! 24 Aralık POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

27. Dönem POMEM Alımları İçin Son Gün! 24 Aralık POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

POMEM'e başvuru bulunmak isteyenlerin bugün saat 00.00'a kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda sizler de polis olabilmek için ilk aşamayı geçebilirsiniz. 27. Dönem POMEM alımlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Polis olmak isteyenlerin ne zaman yapılacağını sorguladığı POMEM Polis alımları 27. dönemine giriş yapıyor. Binlerce kişinin alınacağı bu alımlarda erkek ve kadın adaylar şimdiden başvuru şartlarını merak etmeye başladı. Önlisans ve Lisans eğitimi gerektiği için iki farklı kontenjan açılmış durumda. Peki POMEM polis alımlarına katılabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Başvuru tarihleri kesinleşti mi ve nasıl polis akademisine girilir?

POMEM 27. Dönem Polis Alımları Başlayacak

Birçok insanın hayali olan polislik mesleği için alımlar yakın zamanda başlayacak. Başvuru şartlarını yerine getiren ve beraberinde yazılı sınav aşamasını geçen kişiler, spor ve sözlü mülakata da katılmaya hak kazanacak. Eğer buralarda da başarılı olunursa akademiye giriş şansını elde edecek. Verilecek eğitimin ardından ise polis olarak görevine başlayacak. 

POMEM Kaç Kişiyi Polis Olarak Alacak?

POMEM'in yapmış olduğu açıklamaya göre 8000 kişi polis akademisinde eğitimlere başlayacak. Önlisans mezunları arasından 1360 erkeğin ve 240 kadının alınacağı belirtilirken, Lisans mezunlarında ise bu durum 5440 erkek ile 960 kadın olarak gösterildi.

POMEM Başvuru Tarihleri Son Gün Ne Zaman?

POMEM'e başvuru yapabilmeniz için son tarih olan 24 Aralık'a kadar başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ardından siz de ilk aşama olan yazılı sınava katılma hakkı elde edebilirsiniz. Sınav ücretinin yatırılması gerektiğini unutmayın ve ona göre hareket ediniz. Bugün saat  17.00'a kadar ücreti yatırmalısınız. Başvuru süreci ise gece saat 00.00 olana dek geçerlidir.

POMEM Başvuru Sonuçları Açıklandı mı?

Başvuru sonuçlarının açıklanması için öncelikle başvuru tarihlerinin son günü olan 24 Aralık'ın sona ermesi gerekiyor. Ardından başvurular değerlendirmeye alınacak ve sonuçlar duyurulacaktır. Sonuçların hangi tarihte duyurulacağı konusunda henüz resmi bir bilgilendirme yapılmış değil. O yüzden bu konuda herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

POMEM 27. Dönem Başvuru Şartları

27. dönem için başvuru yapacak kişilerin bu şartlara uyması ve gereğini yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınmaz ve yazılı sınava katılma hakkınızı kaybedersiniz. Peki POMEM'e başvurabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Hangi koşulları göz önünde bulundurmalıyız?

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekiyor. Bu genellikle resmi kurumlar tarafından yapılacak her türlü başvuruda geçerlidir.
  • Eğer yurtdışından önlisans veya lisans mezunu olmuş iseniz Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı'nın onay verdiği kurumlardan mezun olma şartı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Denklik belgesi ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. 
  • KPSS taban puanının üzerinde bir puana sahip olmanız gerekiyor.
  • 30 yaşının altında olma şartı
  • Daha önce varsa yapılan hukuki yaptırımlar neticesinde silah taşıma ve tutma ile ilgili bir engelin bulunmaması

Tüm şartların detayları POMEM resmi internet sitesinde yer almaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.