11 Şehirde Sokağa Çıkma Kısıtlamaları getirildi..!

11 Şehirde Sokağa Çıkma Kısıtlamaları getirildi..!

Covid-19 salgınlarından dolayı 65 yaş üzeri insanlara sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi. Geçtiğimiz günlerde risk gurubunda olan insanlar için belirli saatler arasında sokağa çıkma kısıtlamaları getirilmiştir.

Covid-19 salgınlarından dolayı 65 yaş üzeri insanlara sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi. Geçtiğimiz günlerde risk gurubunda olan insanlar için belirli saatler arasında sokağa çıkma kısıtlamaları getirilmiştir.

Çanakkale

4.jpg

Covid-19  dan dolayı 65 yaş üzeri sokağa çıkma kısıtlamaları 65 yaş ve üzeri insanlar için 10.00-16.00 saatleri arasında evlerinden dışarıya çıkabilecekler. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında toplanıldı ve toplantıda covid-19 tedbirlerince kalabalık ortamda sigara içme yasağı ve 65 yaş ve üzeri insanların dışarı çıkma yasakları konuşuldu. Şehrin merkezi yerleri de dahil Kordon, Kordon, İskele Meydanı, Yeni Kordon, Cumhuriyet Meydanı, Yalı Caddesi, İnönü Caddesi ve Demircioğlu Caddesi ile alışveriş merkezleri ve sahillerde belirlenen noktalarda sigara içme yasağı getirildi. Yasağa uymayan insanlara adli işlemler uygulanacaktır.

BOLU

65 yaş ve üzeri insanlara 10.00-16.00 saatleri arsında dışarı çıkabileceklerdir. Covid19 sebebiyle  hastanelerde tedavi gören insanların büyük kısmının 65 yaş üzeri olması sebebiyle verilen kararı sosyal medya üzerinden duyuran Vali Ahmet Ümit, "Kıymetli büyüklerimiz pandemi nedeniyle hastanelere yatan hastalarımızın büyük bir kısmı 65 yaş ve üzeri insanlardan oluştuğu için onları salgından daha iyi koruyabilmem için şehir genelinde 65 yaş ve üzeri insanların her gün sadece 10.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkacaklardır" diyerek açıklama yaptı.

İZMİR

İzmir'de covid-19 kapsamında 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkmalarına izin verildi. Depremden dolayı çadırlarda kalan 65 yaş ve üzeri insanlar ise evleri olmadığından dolayı çadırlarında ya da çadır yakınlarında vakit geçirmek zorunda olduklarını söyledi.

SİİRT

Siirt'te 65 yaş ve üstü insanların sokağa çıkma yasağı getirildi Siirt'te 65 yaş ve üstü insanlara, saat 16.00'dan sonra sokağa çıkma yasağı getirildi. Siirt Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş üstü insanlar için sokağa çıkma yasağı getirildiği söylendi. Açıklamalarda, "İl Hıfzıssıhha Kurulunca verilen kararla Siirt de 65 yaş üstü insanlar 10.00 -16.00 saatleri arasında dışarı çıkacaklar " diye açıklamada bulundu.

BALIKESİR

 Balıkesir de 65 yaş üstü insanlara sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. 65 yaş insanlar sadece saat 10- 16 arasında sokağa çıkabileceklerdir. Balıkesir Valiliğinden gelen açıklama da ,  ‘ yapılan uygulamada herhangi bir aksaklık meydan gelmemesine, alınan kararlara uymayan insanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddesiyle idari para cezası verileceğine’ bildirdi.

 

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da, 65 yaş ve üzeri insanlara sokağa çıkma kısıtlamaları getirmiştir. Tekirdağ Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesine kararı alındığını bildirdi.

KASTAMONU

Kastamonu’da, 65 yaş ve üzeri insanlara sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Kastamonu Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesine kararı alındığını bildirdi.

OSMANİYE

Osmaniye’de, 65 yaş ve üzeri insanlara sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Osmaniye Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesine kararı alındığını bildirdi.

YALOVA

Yalova’da, 65 yaş ve üzeri insanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yalova Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesine kararı alındığını bildirdi.

ELAZIĞ

Elazığ’da, 65 yaş ve üzeri insanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Elazığ Valiliğinden gelen açıklamada, 65 yaş ve üzeri insanların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesine kararı alındığını bildirdi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.