Mersin’de Nükleer Santral Patlamasından Sonra Görüntüler...!

Mersin’de Nükleer Santral Patlamasından Sonra Görüntüler...!

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nde yaşanan patlama büyük bir paniğe sebep oldu. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Twitter hesabında patlamanın yaşandığını duyururken, yetkililere tepki gösterdi.

 

 

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nde yaşanan patlama büyük bir paniğe sebep oldu. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Twitter hesabında patlamanın yaşandığını duyururken, yetkililere tepki gösterdi. Daha faaliyete geçmeden patlama olduğunu belirten Başarır, ülkenin göz göre göre büyük bir felakete sürüklendiğine değindi. Yaşanan patlama sebebiyle Mersin Gülnar’da bazı evlerin camları kırılırken, patlamanın büyük bir şiddetle gerçekleştiği ise yerli halk tarafından söylendi.

akkuyu2-16-9-1603649258.jpg

Yaşanan patlamaya tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Twitter hesabından paylaşım yaptı. Patlamanın yaşandığı yerden çıkan duman görüntülerini paylaşan Başarır’ın kendisi de videoda patlamay dair bilgi vererek tepkisini gösterdi. Patlama sebebiyle Gülnar’da kırılmayan cam ve kapı kalmadığını söyleyen Başarır, Mersinlilerin Nükleer Santral istemediğini belirtti. Daha yapımının devam ettiği ve faaliyete geçmeyen santralde yaşanan patlamaların ilerde nasıl tehlikeler ile karşı karşıya olduğunu belirten Başarır, patlamayı felaketin habercisi olarak nitelendirdi.

unnamed.jpg

Yaşanan patlamaya dair bölge halkından gelen bazı paylaşımlar ise korkunç seviyedeydi. Yurttaşlar evlerin ve arabaların camlarının patladığını belirtirken, patlamanın büyük bir gürültü ile gerçekleştiğini söylediler. Ayrıca Başarır’ın Twitter’dan gösterdiği tepki açıklamasında nükleer santralin deprem bölgesinde yapılıyor olmasının da tehlikesine değinildi. Nükleer santralin deprem bölgesi Mersin’de yapılmasının bir facia olacağını söyleyen CHP Milletvekili, santral için Mersin’in dışında bir yerlerin seçilmesi gerektiğini belirtti.

 

Valilik Açıklama Yaptı!

Mersin Valiliği Akkuyu’da yaşanan nükleer santral patlamasına dair açıklama metni yayınladı. Patlamanın planlı olduğunu söyleyen Valilik, bölgede bu patlama sebebiyle evlerin ve arabaların zarar gördüğünü söyledi. Bu zarardan kaynaklı olarak soruşturmanın başlatıldığını söyleyen Valilik, gerekli incelemelerin yapıldığı bilgisi verildi.

Planlı patlatma olarak Valilik tarafından açıklanan Akkuyu patlaması için zarar gören sera bölgeleri ve evlerin zarar tespitlerinin yapılmaya başlandığı belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bir ekip ile gerekli incelemelere başladığını belirten Mersin Valiliği, konunun etraflıca inceleneceği ve gerekli işlemlerin yapılacağını duyurdu. Ayrıca sorumlular hakkında da işlemlerin derhal yerine getirileceği yine Valilik tarafından açıklanan metinde yer aldı.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.