Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Çelebi’ye Yanıt: CHP’de Genel Başkana Mektup Yazılmaz!

CHP lider Kemal Kılaıçdaroğlu, İzmir Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’ye yanıt verdi. Kılaçdaroğlu, CHP’li vekiller, Hüseyin Avni Aksoy ve Mehmet Ali Çelebi imzasıyla yayınlanan mektuba ilişkin olarak açıklamalar yaptı.

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’ye yanıt verdi. Kılaçdaroğlu, CHP’li vekiller, Hüseyin Avni Aksoy ve Mehmet Ali Çelebi imzasıyla yayınlanan mektuba ilişkin olarak açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı olan Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti. Ziyaret sonrasında ise Meclis salonu üzerinden basının sorularını cevapladı.

‘’CHP Genel Başkanına Mektup Yazılamaz’’

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy imzasıyla yayınlanan mektuplara ilişkin olarak Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi, ‘’CHP Genel Başkanı’na mektup yazılması. Genel Başkandan randevu alınır, konuşulur. CHP diğer siyasi partilere benzememektedir. Kim arzu ettiyse, telefonu açar, randevu ister. Sonrasında gelir, konuşuruz. Eğer ki bir sorun varsa, konuşulur. ‘Ben mektup yazdım’ gibi söylemleri kabul etmeyiz, doğru değil’’ diye ekledi.

kilicdaroglu-679703-5.jpg

‘’Erdoğan’ın Görevi Yapması Lazım’’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a karşı girişilen saldırıya dair önemli açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu şunları ekledi, ‘’Saldırıyı yapanların, faillerin bulunması ve adalete teslim edilmesi, savcının da soruşturma yapması oldukça güzel. Fakat savcının tehdit edilmesi, ülkede gelinen noktayı göstermesi açısından önemli. Bu konuda Sayın Erdoğan’ın kamuoyunun önüne çıkarak yapılan bu saldırıyı kınaması ve faillerinin yargılanmasını istemesi gerekmekte’’ diye ekledi.

5f1222bd554283013ca70df9.jpg

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısına yapılan saldırıyı üstlenen savcıya dair yapılan tehtidin altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu şunları ekledi, ‘’Savcının tehtit edilmesi geldiğimiz süreçte çok daha önemli bir aşama. Yaşanılan bu olayı soruşturacaksınız, soruşturan savcı tehdit ediliyor. Akıl alacak şey değil bu durum. Tehdit edenler belli, odak noktaları da belli. Bunun üzerine kararlıkla gidilmesi gerek. Türkiye yalnız ve sahipsiz bir ülke değil. 83 milyon vatandaş demokrasi içinde, barış içinde, huzur içinde yaşamak istiyor.

Kemal Kılıçdaroğlu bu olaya ilişkin olarak son açıklamayı şu şekilde gerçekleştirdi, ‘’Biz yapılan olayların karşısındayız. Türkiye bunları kabul etmez. Şiddete karşıyız, şiddete başvuranlar ve şiddeti özendirenlerde yargılanmalı’’ dedi.