Askerlik Mevzuatında Yeni Düzenleme Yolda!

Askerlik Mevzuatında Yeni Düzenleme Yolda!

Ak Parti, uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirilmesi için yeni bir kanun teklifi hazırladığını açıkladı.

Açıklama Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi, Askerlik mevzuatında bazı değişiklileri öngören teklifin Meclis Başkanlığı’na sunulduğunu belirtti.

824347-710x380.jpg

Bu kapsamda hali hazırda uzman erbaşlar 52 yaşına kadar hizmet edebiliyor, yeni düzenleme ile birlikte bu hizmet yaşının 55’ çıkarılması hedefleniyor. 52 yaşına kadar çalışan uzman erbaşlar emeklilik yaşını tamamlamak için sivil memur olarak görev yapıyordu. Yeni düzenleme ile birlikte uzman erbaşlar 55 yaşına kadar hizmet edebilecek, hizmet süresinin sonunda da direkt emekli olacak. Uzman erbaşların hizmet yaşının 55’e çıkarılmasıyla birlikte personelin tecrübesinden daha fazla faydalanılması öngörülüyor. Yine yeni düzenlemede Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği oluşturulmasına yönelik bir madde bulunuyor.

Ak Parti’nin hazırlamış olduğu 44 maddelik teklifle uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirilmesi ve bu personelin tecrübesinden daha uzun süre yararlanılması hedefleniyor.

tsk-ordu-evleri-askeri-gazinolar-kisla-gazinolari-8696476-x-642-o.jpg

Yedek Subayların Hastanelerde Görevlendirilmesinin Önü Açılıyor

Sağlık sınıflarına mensup olan yedek subaylar ise Sağlık Bakanlığı’nın genellikle güvenlik güçlerine hizmet ettiği hastanelerde görev yapabilecek.

Emekli olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ise Milli Savunam Üniversitesi ve TSK’ya bağlı okullarda eğitim verebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.