26 Ocak’tan İtibaren Metrobüslerde Yeni Dönem Başlıyor!

26 Ocak’tan İtibaren Metrobüslerde Yeni Dönem Başlıyor!

İstanbul’da halkın en çok kullandığı toplu ulaşım aracı olan metrobüslerde 26 Ocak’tan itibaren yeni bir dönem başlayacak. Metrobüslerde ön camlarda yazan kodlar 26 Ocak itibariyle kaldırılacak.

Metrobüslerin ön camlarındaki kodlar artık kullanılmayacak. Ön camlarda bulunan 34 G, 34 BZ, 34 AS gibi kodlar kaldırılacak. Bundan böyle metrobüslerin ön camında araç hangi durağa kadar gidecekse o durağın adı yazacak.

1200x627-metrobus-calisma-saatleri-2019-metrobus-seferleri-kacta-basliyor-kacta-bitiyor-1559250838626.jpg

Karışıklığı Önlemek İçin Yapıldı

İstanbul’da 44 istasyonu olan metrobüs hattında, İETT Genel Müdürlüğü karışıklığın önlenmesi amacıyla yeni bir çalışmaya imza attı. Yeni dönem ile birlikte yolculara daha konforlu bir hizmet sunulması ve aktarmaların azaltılması hedefleniyor. Ayrıca yeni planlama ile birlikte günlük 18 bin kilometre daha fazla yol kat edilecek.

İstasyonun Adı Yazacak

Metrobüs kullanan vatandaşların en çok tercih ettiği 34 AS ve 34 BZ gibi kodlar artık tarihe karışacak. Yeni dönem ile birlikte metrobüs hangi durağa kadar gidecekse o durağın adı yazacak.

26 Ocak Salı Günü Başlayacak

Bayrampaşa, Zincirlikuyu, Beylikdüzü, Söğütlüçeşme, Avcılar ve Cevizlibağ yazıları 26 Ocak itibariyle metrobüslerde kodların yerini alacak.

metrobus-yogunlugunu-azaltmak-icin-iettden-yeni-calisma.jpg