Gümüş Gram Fiyatının Gizli Yülselişi

Gümüş Gram Fiyatının Gizli Yülselişi

Herkes gözünü altına çevirmiş durumda peki altının küçük kardeşi gümüşte durumlar ne?

GÜMÜŞ GRAM FİYATLARINDAKİ GİZLİ YÜKSELİŞ

Büyük ve küçük yatırımcılar şu anda yeni trend olan altına yönelmiş durumda, herkes altın fiyatlarını takip edip, altına yatırım yapmakta peki sizce herkesi takip etmek doğru mu?Aranızda gümüş gram fiyatının son üç aylık değişimini takip eden oldu mu?Şu an da tüm yatırımcıların gözü altında peki yatırımcılar altını bu kadar takip ederken perde arkasında neler oluyor hiç merak ettiniz mi ? Eğer cevabınız hayırsa yazının devamını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

GÜMÜŞÜN TARİHİ

Gümüş gram fiyatının nasıl arttığını anlatmadan önce gümüşün bir zamanlar ne kadar değerli olduğunu ve nasıl değerini kaybettiğinden bahsetmek istedim. Gümüş M.Ö. 3100 yıllarında Mısırlılar tarafından kullanılmaya başlandı. Mısır’dan bütün dünyaya yayılan gümüş Hititler tarafında 12.5 gramlık çubuklar halinde paradan önce ticarette kullanılmaya başladı. Paranın bulunmasıyla altından sonra en değerli ikinci maden olarak 4000 yıl boyunca yerini korudu lakin Çin’de bulunan kağıt paraların dünyaya yayılması ve ticareti ne kadar kolaylaştırdığının anlaşılmasıyla değerini kaybetti. Gümüş uzun yıllar eski değerinin çok altında kaldı lakin bu günlerde gümüş gram fiyatlarını incelediğimizde bir gün eski yerini alacağını görmekteyiz.

GÜMÜŞÜN KULLANIM ALANLARI

Gümüş yatırımcılardan hak ettiği değeri göremese de endüstriyel olarak bir çok alanda ihtiyaç duyulan bir kaynak. Örnek vermek gerekirse fotoğrafçılıkta, elektronik parçalarda, bozuk paralarda,alışım hazırlamada, dişçilikte, aynalarda, pil yapımında, bilgisayar üretiminde ve en önemlisi yapay yağmur yağdırmak için yapılan yağmur bombalarında gümüş kullanılıyor. Yağmur bombalarına özellikle dikkat çekmek istiyorum günümüzde dünyanın en büyük korkularından biri küresel ısınmaya bağlı su sıkıntısı. İlerleyen günlerde su sıkıntısı başladığında ülkeler gümüşe daha çok ihtiyaç duyacak bu da doğal olara gümüş gram fiyatını daha da yirmi yıl sonraya yatırım yapmak isteyen yatırımcılar özellikle bu konuyu araştırmalı ve dikkate almalı.

GÜMÜŞ GRAM FİYATI TALEP GÖRMEMESİNE RAĞMEN NEDEN ARTIYOR

Bize ekonomide her zaman talep gören ürünün artacağı öğretildi fakat gümüş gram fiyatı gümüş çok talep görmemesine rağmen artmakta , hadi bunun nasıl olduğunu anlayalım. Öncelikle dünyada gümüş tükeniyor , evet yanlış okumadınız dünyada gümüş tükeniyor piyasadan gümüş alındığında yerine yenisi konamıyor. Piyasada gümüş her geçen gün nüfusa oranla azalıyor ve azalmaya devam edecek. Altının sınırlı kaynak olduğunu hepimiz biliyoruz lakin gümüş altına oranla daha sınırlı bir kaynak ve ileride insanlık gümüş madenini yaratmanın yolunu bulamazsa gümüş gram fiyatı istikrarlı yükselişine devam edecek .

UZUN VADEDE GRAM GÜMÜŞÜN AVANTAJLARI

Gümüş gram fiyatı artıyor lakin gümüş gram fiyatı çok spekülatif bunun en büyük sebebi de piyasada az gümüş olası .Büyük yatırımcılar gümüş fiyatlarını çok rahat bir şekilde etkileyebiliyorlar bu yüzden kısa vadeli yatırımda uzak durulması gerekiyor. Uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız işte gümüş o zaman iyi bir yatırım aracı, unutmayın uzun vadeli sınırlı kaynak yatırımları büyük ihtimalle kazançla sonlanır. Eğer gümüş üstünde al sat yapmayı planlıyorsanız ciddi anlamda tehlikeli bir işe girmiş olursunuz bundan şiddetle kaçınmanızı öneririm. Unutmayın gümüş 3.54’ten bir anda 2’60 inip oradan gene hızlı bir şekilde 4’13’e tırmandı bunu göz önünde bulundurun ve gram gümüşten kısa vade de uzak durun.

GÜMÜŞ GRAM FİYATLARINA PANDEMİNİN ETKİSİ

Dünya pandemi etkisinde ekonomik kriz yaşamakta ve yatırımcılar altına kaçmaktadır. Sizce ekonomiyi yönetenler piyasalarda dönen paranın altına kaçmasına daha ne kadar kayıtsız kalacaklar? Altın yükselişine bir süre daha devam edecek? Büyük yatırımcılar bir süre sonra altından çekilip başka yatırım alanları aramaya başladığında sizce ilk hangi yatırım alanına yönelecekler? Bunun cevabı aslında çok basit tarih boyunca her zaman altının piyasalarda alternatifi gümüş olmuştur. Ekonomistlerin de dediği gibi doğru zamanda alım büyük kazançlar getirir. Bu süreç başlamadan gümüşe yatırım yapanlar iyi kazançlar elde edecekler. Altından kaçış başladığında gümüş gram fiyatı istikrarlı yükselişini bırakıp yukarıya sert hareketlere başlayacak bu da gümüş gram fiyatının çok daha hızlı yükselmesine sebep olacak. Gümüş gram fiyatı 4 Türk Lirası civarındayken yatırım yapan yatırımcılar son üç aydır süren yukarı hareketlerin devamı ve altından kaçış sürecinde oluşacak olan gümüş talebiyle birlikte çok iyi miktarda kazanç elde edecekler. Yazım burada son buluyor zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.