Google'den flaş karar: Kulaklığın satışı yasaklandı!

Google, ürettiği Pixel Buds’ın satışlarını durdurdu. Şirketten herhangi bir resmi açıklama gelmezken, ABD’deki online mağazalardan ürün kaldırıldı.

Sadece Google’ın çevrimiçi mağazası da değil, Pixel Buds bazı diğer mağazalarda da satın alınmayacak durumda. Bunların yanı sıra kulaklığın satın alınabilecek yenilenmiş bir versiyonu bulunmakta fakat yüksek bir fiyat etiketi taşıdığı için yanaşılmıyor.

Google’ın yakında çıkacak olan Apple AirPods 3 ve Samsung Galaxy Buds 2’ye karşı rekabet edebilmek için planladığını görmek son derece ilginç olacaktır.  AirPods 3 serisinden kullanıcılar her ne kadar emin olamasa da Galaxy Buds 2, yüksek ihtimal ile Aktif Görüntü Önleme sistemine sahip olacak.

Google’ın Birçok Kulaklığı Bulunuyor

Teknoloji devi Google, uygun fiyatlı Pixel Buds A kulaklığıyla oldukça iyi sonuçlar almıştı. Ses seviyesini çevreye göre otomatik olarak ayarlama özelliği ise son derece avantajlıydı. Ses seviyesini çevreye göre otomatik olarak ayarlayabilmekte mümkün. Aramaları cevaplamak için sadece tuşlara tokunmak yetiyordu.

Söz konusu kulaklık yağmur veya terleme durumunda da IPx4 ila derecelendirilmekte. Pil ömrüne bakıldığında ise 5 saat. Şarj kutusu kullanılarak 24 saate kadar çıkartabilmek mümkün.