Google Play Store Hesabı Nasıl Açılır?

Google Play Store Hesabı Nasıl Açılır?

Yediden yetmişe hepimizin elinde bir akıllı telefon bulunmakta. Durum böyle olunca çağa ayak uydurmak, çevremizle, sevdiklerimizle iletişimi koparmamak adına sosyal medya uygulamalarını kullanmak durumunda kalıyoruz.

Yediden yetmişe hepimizin elinde bir akıllı telefon bulunmakta. Durum böyle olunca çağa ayak uydurmak, çevremizle, sevdiklerimizle iletişimi koparmamak adına sosyal medya uygulamalarını kullanmak durumunda kalıyoruz. Bu sosyal medya uygulamalarını, oyunları, müzik programlarını ve daha birçok uygulamayı telefonumuza yüklemek için de bir uygulama gerekiyor. Bu uygulamalar ücretli veya ücretsiz şeklinde bizlere sunulmaktadır. Bizler de bu çağa ayak uydurabilmek, sevdiklerimiz ile olan iletişimi sıcak tutabilmek adına bu uygulamaları telefonumuza yüklemek durumunda kalıyoruz.

Android telefonu olanların herhangi bir uygulama indirmek için kullandıkları Google Play Store her Android telefonu kullanıcısında telefonunda olan bir uygulamadır. Ücretli veya çoğunlukla ücretsiz uygulamaların olduğu Google Play Store yani online marketten uygulama indirmek için yapılması gereken ilk şey Android telefon kullanıcıları olarak bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

Eğer Google hesabına sahip değilseniz ilk olarak yapmanız gerekenler;

• Telefonunuzun "Ayarlar" menüsünü açmalısınız.

• "Hesaplar" menüsünden "Hesap Ekle" kısmına dokunmalısınız.

• Gelen Ekrandan "Google" seçeneğini seçmelisiniz.

• Kullandığınız bir hesabınız yoksa "Yeni" seçeneğini belirlemelisiniz.

• Daha sonrasında istenen talimatları uygulayarak yeni hesabınızı oluşturmalısınız.

Bu uygulama bolluğundan sizler de yararlanmak ve deneyimi yaşamak isterseniz, anlattığımız adımları takip ederek kendinize bir Google hesabı açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra telefonunuza ücretsiz olarak sunulan Google Play Store uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuzda Google Play Store uygulaması yüklü değilse, Ayarlar>Uygulamalar kısmından devre dışı bırakmadığınızdan emin olmalısınız.

Google Play Store Nasıl Yüklenir?

Google Play Store uygulamasını yüklerken en güncel Google Play Store uygulaması olmasına dikkat etmelisiniz. İlk olarak:

• İndirdiğiniz Google Play Store uygulaması dosyasını telefon hafızasına atmalısınız.

• Telefon hafızasına attığınız APK dosyasına dikkat etmeyi unutmamalısınız.

• Android telefonunuzdaki dosya yöneticilerinden "com.Android.vending-5.2.12-80321200-minAPI9.apk" dosyasını seçtikten sonra yükleme bölümüne geçeceksiniz.

Bu işlemleri takip ederek hem Google Play Store hesabı açabilir hem de Google Play Store uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Daha sonrasında indirdiğiniz Google Play Store uygulamasına edindiğiniz Google Play Store hesabınızı girerek istediğiniz oyunu, müzik uygulamasını, sosyal medya uygulamasını ve daha birçok uygulamayı rahatlıkla telefonunuza indirebilirsiniz. Burada önemli olan kısım telefonunuzun modeline bağlı olarak telefonunuzda bulunan yerdir, kotadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum