Google Pixel 5’den Bir İlk! Ters Kablosuz Şarj Özelliği!

Google Pixel 5’den Bir İlk! Ters Kablosuz Şarj Özelliği!

Google pixel cihazlar piyasaya çıktığı günden beri yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ters kablosuz şarj kullanımı Pixel 5 cihazlarda erişilebilir hale getirildi.

Google pixel cihazlar piyasaya çıktığı günden beri yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ters kablosuz şarj kullanımı Pixel 5 cihazlarda erişilebilir hale getirildi.

Bir dönem telefondan telefona şarj aktarma konusunda ciddi anlamda tartışmalar ortaya çıkmaya başlamıştı. Söz konusu özellik yavaş yavaş bazı cihazlara eklenmeye başladı. Peki sadece bu şekilde mi kalacaktı elbette hayır. Google, ters kablosuz şarj özelliğini geliştirerek daha işlevsel bir hale getirmeyi başarmış durumda.

Cihazınızı şarj aletine bağladıktan sonra şarj olmasını beklerken başka bir cihazı şarj etmek kadar farklı bir fikir yoktur kesinlikle. Google Pixel 5’den bir ilk! Google Pixel 5 cihazı hem şarj olabiliyor hem de kablosuz şarj istasyonuna dönüşebiliyor.

Google Pixel 5 Kablosuz Şarj İstasyonuna Dönüşebiliyor!

Google Pixel 5 kablosuz şarj istasyonuna dönüşebiliyor! Bir şarj aleti ile aynı anda iki cihazı şarj etme konusu kulağa oldukça mantıklı ve hoş geliyor olmalı.

Google, kablosuz şarj konusunda rakiplerinin önüne daha iyi şekilde geçebilmek için Pixel cihazlarını geliştirmeye devam ediyor. Şarja takılan bir pixel cihaz dışarıya dönük şarj işlemine başlıyor. Söz konusu şarj işleminde 30 saniye boyunca başka bir cihaza elektrik verilmezse bu özellik kendini otomatik şekilde kapatıyor.

Şarja takılan bir Google Pixel 5 cihazın arkasına, kablosuz şarj özelliğine sahip olan bir cihaz konulduğu zaman şarj olma işlemi otomatik olarak başlıyor. Bu sayede tek bir şarj cihazı ile iki telefonu da aynı anda şarj etme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Google Pixel 5 Gelişmiş Ters Kablosuz Şarj Özelliği

Google Pixel 5 gelişmiş ters kablosuz şarj özelliği isteğe göre manuel olarak açılma özelliğine de sahip durumda. Söz konusu özelliği Ayarlar>Pil seçenekleri adı altından istediğiniz zamanlarda manuel olarak açmanız mümkün.

Manuel olarak açabildiğiniz gibi manuel olarak kapatma işlemlerini uygulayarak da söz konusu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Söz konusu aynı anda iki cihazı şarj etme özelliği akıllara batarya ömrünün ne kadar süre dayanabileceği sorusunu getiriyor.

Söz konusu soru hakkında Google tarafından henüz bir açıklama yapılmış durumda değil. Ancak tahminlere göre özelliğin bataryalara, normal bir şarj cihazının verdiği zarar kadar zarar vereceği yönünde.