Google Chrome Teması Nasıl Değiştirilir?

Google Chrome Teması Nasıl Değiştirilir?

Android telefon ya da tablet kullanan kullanıcılar olarak çoğunluğumuzun varsayılan tarayıcısı Google Chrome. Bilgisayar başına geçtiğimizde en çok kullandığım program yine Google Chrome.

Android telefon ya da tablet kullanan kullanıcılar olarak çoğunluğumuzun varsayılan tarayıcısı Google Chrome. Bilgisayar başına geçtiğimizde en çok kullandığım program yine Google Chrome. Bu kadar uzun zaman geçirdiğimiz bir programın temasını kendi zevk ve isteklerimize göre ayarlama şansımız bulunmaktadır. Google Chrome teması nasıl değiştirilir diye çok fazla yazı okuyorum. Meraklılarının ilgisini çekecek bir yazı ile karşınızdayım.

Google Chrome’a yeni gelen bir özellik sayesinde tarayıcınızın görünümünü çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

 Google Chrome temasını değiştirebilmeniz için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

• Bunu yapabilmeniz için ilk adım yeni sekme sayfasında sağ alt kısımda yer alan özelleştir adlı butona tıklamaktır.

• Yeni sekme sayfası için bir arka plan seçebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak cihazdan yükle butonuna tıklamak şartı ile cihazınızdaki jpg, png formatındaki bir resim dosyasını Google Chrome arka planı olarak seçebilirsiniz.

• Renk ve Tema bölümünde ise çok fazla renk çeşidi olması sebebi ile herkesin seveceği bir renk mutlaka vardır. Tercih etiğiniz, sevdiğiniz rengi seçerek ve Bitti butonuna tıklayarak tarayıcınızın tema rengini değiştirebilirsiniz.

• O renk skalasında istediğiniz rengi bulamamanız halinde ilk sırada yer alan damlalık aracının yer aldığı butona basarak kendi tercihinize göre bir rengi belirleme hakkınız vardır.

Eğer bu renkler yeterli gelmez ise Google Chrome yeni bir tema da ekleme şansınız vardır.

Google Chrome yeni bir tema da eklemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

• Google Chrome için mağazadan yeni temalar indirebilirsiniz.

• Bunun için Google Chrome menüsünden Ayarlar kısmına tıklamalısınız.

• Daha sonrasında Görünüm başlığı altındaki Temalar da bulunan Google Chrome Web Mağazası seçeneğine tıklamalısınız.

• Bu kısımda çeşitli başlıklar altında sıralanmış çok fazla sayıda tema yer almaktadır. Yüklemek istediğiniz, tercih ettiğiniz temayı seçtikten sonra Google Chrome’a Ekle seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz temayı daha sonrasında sıkılarak kaldırmak isteyebilirsiniz. Farklı bir tema seçmek isteyebilirsiniz. Farklı bir tema seçmek için anlatılan şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Temayı kaldırmak için Ayarlar seçeneğinde Görünüm kısmı altında Temalar Varsayılana sıfırla butonunu kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.