Gmail Yeni Akıllı Özellikler ile Geliyor

Gmail Yeni Akıllı Özellikler ile Geliyor

Google, kullanıcılarına daha iyi bir Gmail deneyimi sağlamak amacı ile yayınladığı akıllı özellikler ve kişiselleştirme seçenekleri uygulamak için artık kullanıcılardan izin alacak.

Google, kullanıcılarına daha iyi bir Gmail deneyimi sağlamak amacı ile yayınladığı akıllı özellikler ve kişiselleştirme seçenekleri uygulamak için artık kullanıcılardan izin alacak. Gmail kullanıcıları ise bu özellikleri kullanmak istemedikleri zaman ayarlar sekmesinden kapatabilme imkanına sahip olacaklar.

Gmail için Yeni Özellikler

Google, dünyanın en sık kullanılan ve en popüler e-posta servisleri arasında yer alan Gmail için gizlilik ve kişiselleştirmeye odaklanan yeni akıllı özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu. Bahsi geçen yeni özellikler ile beraber Google, Gmail’i çok daha kullanıcı dostu ve güvenilir bir uygulama haline getirmeyi hedefliyor.

Google cephesinden gelen açıklamalara göre bahsi geçen yeni akıllı özelliklerden bir kısmı, şu an için de kullanıcıların isteği dahilinde açılabiliyor ya da kapanabiliyordu. Google, söz konusu güncelleme ile beraber kullanıcılarına daha keskin bir seçim yapma imkanı sunarken, özellikleri ise daha anlaşılır olmasını sağlayacak.

Gmail Yeni Akıllı Özellikler ve Kişiselleştirme Ayarı

Google’ın yapmış olduğu açıklamalara göre, yeni akıllı özellikler ve kişiselleştirme ayarı, şirketin önceki dönemlerde de kullanıma açtığı ve kullanıcıların kişisel verilerini Google veri tabanından silmesine olanak sağlayan özelliğin devamı niteliğini taşırken şirket, sunulacak olan yeni ayar ile beraber kullanıcılarına Google’daki verilerinin kontrolünü sağlamada da daha fazla imkan tanımış olacak.

Google, kullanıcılarını Gmail, Chat ve Meet gibi uygulamalarında akıllı özellikleri açmak, kapatmak gibi ayarlarla buluşturacak. Bununla birlikte Google ürünlerini kullanıcı verileriyle kişiselleştirmek ya da kişiselleştirmemek için iki farklı ayarla da karşımıza çıkacak. Kullanıcılar ise bu ayarları aktif hale getirdikleri takdirde neler olabileceğini net bir şekilde görebilecekler. Bu sayede kullanıcılar, neye izin verdiklerini ya da vermediklerini net ve anlaşılır bir şekilde görebilecekler.

Google’ın yapmış olduğu açıklamalara göre kullanıcılar, akıllı özellikler ya da kişiselleştirme ayarlarını kapatma kararı almaları sonucunda Gmail kullanımına devam edebilecekler. Bu ayarlar sayesinde, daha fazla kullanıcının kişiselleştirilmiş bir deneyim isteyip istememeleri de gözlemlenmiş olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.