Gionee M12 Özellikleri ve Fiyatı

Gionee M12 Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon üreticisi Gionee, M12 ismindeki yeni akıllı cihazını resmen duyurdu. Oldukça ideal özelliklere sahip olan cihaz, kullanıcılara birden fazla seçenekler sunuyor.

Akıllı telefon üreticisi Gionee, M12 ismindeki yeni akıllı cihazını resmen duyurdu. Oldukça ideal özelliklere sahip olan cihaz, kullanıcılara birden fazla seçenekler sunuyor. İki farklı versiyona sahip bu cihaz, daha önce pek benzeri görülmemiş bir olayla karşımıza çıkıyor. Normal şartlarda cihazlar, farklı RAM kapasitesi ve farklı depolama kapasitesine sahip olarak birden fazla versiyonla karşımıza çıkarlar.

Ancak bu cihaz, depolama ve RAM kapasitesinin yanı sıra farklı işlemci seçeneği de bulunduruyor. Böylece kullanıcılar, MediaTek Helio P22 veya MediaTek Helio A25 işlemcisi seçeneklerinden herhangi birisini tercih edebiliyorlar. Yeni cihazın önemli bir detayı bu şekilde oluşuyor. Şimdi dilerseniz M12’nin özelliklerini ve fiyatını biraz daha yakından inceleyelim.

Gionee M12 Kullanıcılara Neler Sunuyor?

Gionee M12 özellikleri kısmına gelecek olursak, cihazın giriş ve orta segment arası bir konumda yer alabileceğini söyleyebiliriz. Detaylı özellikler tablosuna geçmeden önce yeni M12’nin dikkat çeken bazı özelliklerine değinmek istiyoruz.

Farklı İşlemci ve RAM/Depolama Kapasitesi Seçenekleri

Cihazın iki farklı işlemci seçeneği sunduğundan daha önce bahsetmiştik. Cihaz, MediaTek Helio P22 ve MediaTek Helio A25 olmak üzere 2 farklı işlemcili versiyon bulunduruyor. Ancak bunun yanı sıra bu yeni model kullanıcılara birden fazla RAM ve depolama kapasitesi seçeneği de sunuyor. Çünkü M12’de 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi mevcut. Ancak buna ek olarak cihazın bir de 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi bulunduran versiyonu da bulunuyor. Kısacası yeni cihaz, RAM, depolama ve işlemci kısmında kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor.

48 MP Ana Arka Kamera ve Diğer Kameralar

Gionee M12 kamera özellikleri kısmında 48 MP ana kamerayla bizleri karşılıyor. Bu sensörün yanında 1 adet 5 ve 2 adet 2 MP olmak üzere 3 sensör daha yer alıyor. M12’nin ön kısımda yer alan sensörü ise kullanıcılara 16 MP çözünürlük sunuyor.

5G Desteği Bulunmuyor

Cihazın detaylı özelliklerine geçmeden önce 5G desteği bulundurmadığını belirtelim. Yani cihazın içerisinde sadece 4G LTE desteği yer alıyor.

Gionee M12 Özellikleri

  • Depolama ve RAM: 64/128 GB depolama (microSD ile arttırılabilir) ve 4/6 GB RAM kapasitesi seçenekleri
  • Arka Kameralar 48 MP ana kamera + 5 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel
  • Bağlantılar: FM Radio, USB Type-C, 4G LTE, Bluetooth 5.0, 3.5 kulaklık girişi, Wi-Fi 5, GPS
  • Ekran: 6,55 inç, HD+ çözünürlük
  • Ön Kamera: 16 MP
  • İşlemci: MediaTek Helio P22 veya MediaTek Helio A25 seçenekleri
  • Batarya Kapasitesi: 5,100 mAh

Gionee M12 Fiyatı Ne Kadar?

4 GB RAM, 64 GB depolama kapasitesine sahip MediaTek Helio P22’li Gionee M12 fiyatı 195 dolar olarak belirlenmiş. İçerisinde MediaTek Helio A25 bulunduran modelin fiyatı ise 180 dolar olarak gözüküyor. Yazımızı bitirmeden önce cihazın ülkemize gelme ihtimalinin çok çok düşük olduğunu belirtmemizde fayda var.