Yapıkredi Her TC İçin 1 Kredi Vereceğini Duyurdu

Yapıkredi Her TC İçin 1 Kredi Vereceğini Duyurdu

Son zamanların en fazla eleştirilen bankaları arasında bulunan Yapı Kredi sonunda bombayı patlattı. Pandemi döneminde sessiz kalmasıyla gündem olan ve bazı çehreler tarafından eleştirilen banka sonunda kimsenin yapmadığını yaptı ve dev kredi ile

 

Son zamanların en fazla eleştirilen bankaları arasında bulunan Yapı Kredi sonunda bombayı patlattı. Pandemi döneminde sessiz kalmasıyla gündem olan ve bazı çehreler tarafından eleştirilen banka sonunda kimsenin yapmadığını yaptı ve dev kredi ile başvuruları almaya başladı. 1,64 faiz oranıyla sunmuş olduğu kredisini duyuran banka her TC kimlik numarasıyla alınabilecek bir kredinin banka tarafından verileceğini ve bu noktada Türkiye de belki de bir ilk olacaklarının mesajını verdi.

3 Ay Ödeme Yok Şart Yok

screenshot-6.jpg

Banka verilen kredilerde 3 ay gibi önemli bir zaman aralığında ödemelerin olmayacağını ve bunu vatandaşların kendileri tarafından talep edilmesi durumunda yapılacağını belirtti. 36 ay gibi uzun bir süre de vadesi bulunan bu kredilerde ayrıca talep edilmesiyle 3 ay ödeme olmayacak. Son zamanlarda faiz artışlarını yaşandığı ülkemizde cazip bir kredi imkanı sunarak vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlayan banka hakkında yapılan eleştirileri de böylece boşa çıkarmış oldu.

Mobil Başvuru

screenshot-5.jpg

Başvurular ile ilgili de oldukça önemli adımlar atan banka müşterilerin talep etmesi durumunda Birçok kanaldan kredi başvurularının yapılabileceğini duyurdu.

Mobil bankacılık kullananlar krediye mobil bankacılık kullanarak başvuru yapabilir.

İnternet bankacılığı kullananlar krediye İnternet bankacılığı kullanarak başvuru yapabilir.

Telefon bankacılığı kullananlar krediye telefon bankacılığı kullanarak başvuru yapabilir.

Bu 3 seçenekten birisini kullanmayanlar şubelerden başvuru yapabilir.

Kimler alabilir

Krediyi toplumun büyük bir kısmı alabiliyor. Kredinin alınabilmesi için

  • TC vatandaşı olma şartı aranıyor
  • Sigortalı bir işite çalışma zorunluluğu isteniyor
  • Önceki çalışmalarda her hangi bir sorun yaşanmamış olması şartı aranıyor

Şartlar ile ilgili bir sorun bulunmaması durumunda banka müşterilerine kredilerini sağlıyor. Böylece kısa bir süre içerisinde başvuru ve onay süreci tamamlanmış oluyor.

Kimler Krediden Faydalanamaz

Krediden ülkemizde yaşamakta olan ve TC vatandaşı olmayan vatandaşların faydalanması mümkün değildir. Ayrıca daha 18 yaşını tamamlamamış vatandaşların da bu krediyi almaları mümkün olmayacaktır. KKB puanında ciddi sorun bulunanlar v benzeri sıkıntıları bulunan vatandaşların bu kredileri kullanmalarında engel olabilir. Banka müşterisi olmayan vatandaşlar sadece banka şubelerinden bu krediye başvuru yapabilirler.