Vatandaşa Dev Faizsiz Destek Hemen 300 Bin TL Al Faiz Bile Ödeme

TKK çiftçilerin ihtiyaçlar duyduğu finansman desteğe erişebilmeleri için 2021 senesinde de faizsiz kredilerle destek vermeye devam etmektedir.

TKK çiftçilerin ihtiyaçlar duyduğu finansman desteğe erişebilmeleri için 2021 senesinde de faizsiz kredilerle destek vermeye devam etmektedir.

Uygun şartlarla çiftçilere kredi

Üreticiler ihtiyaç duydukları tarımsal araç gereçler ve mazot, tohum , tarımsam ilaçlar, hayvan yemi gibi malzemeleri en uygun şartlar ile TKK’dan temin etmeleri için çiftçilere kisa bir vade ile kredi kullandırıyor.

Çiftçilere verilen krediler şu şekildedir;

Kısa vadeli işletme kredileri

screenshot-6.jpg

  • Nakit kredisi
  • Hizmet Bedeli Kredisi
  • Toprak Analizi Kredisi
  • Ayni Kredisi
  • Sigorta Kredisi

Ortak vadeli yatırım kredileri

  • Tarımsal araç ve gereç kredisi
  • Hayvancılık Yatırım Kredisi

TKK tarafından verilen bu krediler belli sürelerde çiftçilerin en çok ihtiyaç duydukları zaman finansman ihtiyaçlarını gidermek için verilmektedir. TKK tarafından yapılan açıklamaya göre en çok çiftçilere Kurban vadeli faizsiz yem kredi verileceği söylendi.

Hasat zamanı motorin kredisi

screenshot-7.jpg

Çiftçilerin kısa vadeli ihtiyaçlarını sübvansiyonlu olarak faizsiz ve hiçbir maliyet yansıtılmadan karşılanması amacı ile ‘ Hasar Vadeli Motorin Kredi’ kampanyası yapılmıştır. 30 Eylül tarihine kadar vade faydalanma fırsatıyla sağlanan bu kredi ile çiftçilere sağlanan kredi paketini 30 Eylül’e kadar faizsiz bir şekilde kullanabilecekler. Söz konusu olan krediden TKK’ye ortak olan üreticiler 10.000 liraya kadar faizsiz olarak gübre, zirai ilaç, tohum ve motorin kredisi alabilecekler.

10 bin liraya kadar bereketli kredi kampanyası

TKK ortaklarımızın ödeme alışkanlıklarının pekiştirilmesi ce borcunu vadesi geldiğinde düzenli bir şekilde ödeyen ortaklarımıza teşekkür amacı ile başlatmış olduğumuz Bereketli Kredi’den faydalanmak için Mart sonuna kadar başvuru yapabilirsiniz.

Sabit oranlı işletme kredilerinden ortaklarımızın kimyevi gübre, zirai ilaç, hayvan yemi ihtiyaçları ve tohumları 1 seneye kadar vade ve sabit maliyet oranlarıyla kredilendirilmektedir. Bu kredi kapsamında ortakların kullandıkları kredinin vadesinin sona erdiğinde ödeyecekleri miktarın ne kadar olacağını net olarak bilecekler.

Ortakların, sulama sistemi, zirai alet ve makine, seracılık yatırımları ve canlı hayvan ihtiyaçları için kullandıkları kredi 4 seneye kadar vade ve sabit maliyet oranlarıyla kredilendirmektedir.