Sedat Peker’in sahte kimlikle yaşadığı ortaya çıktı!

Sedat Peker’in sahte kimlikle yaşadığı ortaya çıktı!

Organize suç örgütü lideri olan Sedat Peker’in sahte evrakla Makedonya’da ikamet ettiği anlaşıldı. Balkan Insgiht’in haberine göre, Peker’e sahte belge düzenleyen polisler gözaltına alındı.

Zagreb Radyosunun aktardığı bilgilere göre Türkiye’den ayrılan organize suç şebeke lideri Sedat Peker’in Makedonya’da sahte evraklar düzenlediği ve bu şekilde ikamet ettiği ortaya çıktı. Balkan Insgiht’in haberine bakıldığında ise Peker, sahte evraklar düzenleyen polisler tutuklandı.

Kuzey Makedonya’da sahte evrak düzenlemekle suçlanan polislere hızlı bir operasyon düzenlendi. Bu operasyonda 10 polis memuru tutuklandı. Makedonya İçişleri Bakanlığı ise Salı günü gerçekleştirdiği açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren polislerin gözaltına alındığını belirtti.

010043596-289181640x455.jpg

Sahte Kimlik Düzenlenmiş

Tutuklanan polislerden bazıları, Sedat Peker’e sahte kimlik belgesi düzenlediği ortaya çıktı. Basına yansıya belgede, Peker adına düzenlenmiş kimlikte ‘’Djadin Ademovski’’ ismi yer alıyor. İddiaya göre Peker, bu ismi kullanıyor.

Kaçtığı Söyleniyor

Peker’in operasyondan hemen önce haber aldığı ve bundan kaynaklı kaçtığı iddia ediliyor. Bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden kısa süreli kalış amacına aykırı davranması, belirlenen ikametgahını kötü kullanmadan kaynaklı sınır dışı edilmişti. Peker’in Kosova’ya sığındığı sonrasında ortaya çıktı.

Peker, Türkiye’den ayrılmasından sonra Karadağ gitmiş fakat bu ülkede 20201 yılında oturumunu yenileyememişti. Bu yüzden Makedonya ve Karadağ arasında mekik dokuduğu iddia ediliyordu.