Sedat Peker’e operasyon 63 kişi gözaltına alındı!

Sedat Peker’e operasyon 63 kişi gözaltına alındı!

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, suç örgütü kurduğu belirtilen Sedat Peker ve Suç örgütüne bağlı olarak 63 şüphelinin yakalandığı operasyon devam ediyor.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele polisinden 5 ilde suç örgütü kurduğu iddia edilen  Sedat Peker ve suç örgütüne bağlı 63 şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak operasyon düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

2-004.jpg

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Şubesine bağlı olan ekipler il genelinde Sedat Peker ve suç örgütüne yönelik olarak 63 kişiye eş zamanlı operasyon düzenledi. Özel hareket polislerinin de destek verdiği operasyonda birçok adrese baskın yapıldı. Bunların yanı sıra operasyonda düzenlenen adreslerin biri de Bahçelievler oldu.

3-004.jpg

‘’Örgüt kurmak, kişiyi hürriyetten yoksun kılma, gasp, rüşvet, yaralama suçlamaları bulunuyor’’

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon şüphelilerin il genelin faaliyet gösteren, ‘’ "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi suçlar dahil olmak üzere birçok suça bulaştığını belirtti.4-004.jpg

Operasyon kapsamı için hakkında gözaltı kararı bulunan Sedat Peker ve 63 şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak İstanbul merkezli Ankara, Kocaeli, Trabzon ve Hatay’da 121 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Özel hareket timleri eşliğinde adreslere giren polisler çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Operasyonlar devam ediyor.

5-002.jpg​​​​​​​

Sedat Peker'in yakalanamadığı ve yurt dışına kaçtığı biliniyor. Suç örgütü lideri, geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan sahte kimlikleriyle gündem olmuştu.