Ödemeler Bu Banka İle Artık Görünmez Oluyor!

Ödemeler Bu Banka İle Artık Görünmez Oluyor!

Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer kredi kartı ve ödeme trendleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gelecek günlerde ödeme sistemleri bölümünde ödemelerin görünmez olması trendinin öne çıkacağını söyleyen Çağrı Süzer “ Kredi kartı

Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer kredi kartı ve ödeme trendleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Gelecek günlerde ödeme sistemleri bölümünde ödemelerin görünmez olması trendinin öne çıkacağını söyleyen Çağrı Süzer “ Kredi kartı plastiğinin hızla ortadan kalkmaya başlayacağı günlerin geleceğini” söyledi.

screenshot-2-002.jpg

Bloomberg HT televizyonunda katıldığı Finansal Teknoloji programında önemli açıklamalar yapan Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer   “Kredi kartı plastiği hızla ortadan kalkacağını belirtti.” Şu anda bile kartların mobilde olduğunu, kartı yanımızda taşımamıza çok da gerekmediği söyleyen Süzer tüm altyapılarını bu duruma göre hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

screenshot-4.jpg

Ayrıca önümüzdeki günlerde bizleri iki önemli trendin beklediğini de ifade eden Süzer, bunlardan ilkinin ödemelerin görünmez olması diğerinin ise müşterilerin beklediği gibi bankaların şeffaflığı olduğunu söyledi. Bu nedenle Bonus Check up programını çıkardıklarını söyleyen Süzer, kredi kartı başvurunuz reddedildiyse ne yapmanız gerektiği ve ne yaparsanız başvurunuzun hemen onaylanacağını söylediklerini belirten Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer bu iki konunun geleceğin en önemlisi olduğunu düşündüğünü de söyleyerek sözlerini bitirdi.

Fintechler Önemli Bir Fırsat

screenshot-3-002.jpg

Yeni nesil ödeme sistemleri şirketlerin pazara etkileri konusunda da görüşlerini bildiren Süzer, Türkiye’de bütün bankaların ödeme sistemlerinin dünya ölçeği düzeyinde olduğunun altını çizmeyi ihmal etmedi. Bunun yanı sıra Fintechlerin iki alana odaklandığını söyleyen Süzer” Bu alanlardan ilki bir şekilde bankaların ulaşamadığı ya da herhangi bir nedenden dolayı hizmet verdiği müşteriler, diğeri ise bankaların ürünlerinden daha iyi ürünler çıkararak daha iyi bir müşteri hizmeti ve memnuniyeti sağlamaya çalışıyorlar.”İki  odak noktası da yeni kurulan şirketler için çok önemli hamleler.”

 Bunu başarabilenler pazarda kalıyorlar diyerek sözlerine devam etti. Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer “O yüzden Fintechler tehdit gibi gözükse de Garanti BBVA’nın ana hissedarı BBVA’nın vizyonunun bir parçası da fintechlerle ortaklık kurmak. Dedi.

Pandemi Döneminde Nakit Kullanımı Azaldı.

Garantİ BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer “Nakit ve bozuk para kullanmayı tercih eden müşterilerin pandemi ile birlikte bu tercihlerinin azaldığını söyledi. Pandemiden önce 100 işlemden 15’i temassız yapılıyorken, pandemi sırasında bu oran 100 işlemden 50’si olacak biçimde arttığını söyleyerek açıklamalarını bitirdi.