Moderna Aşısının CEO’su Bancel: 6 Ay İçinde Yeni Varyantlar Ortaya Çıkabilir!

ABD’li ilaç firması Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

ABD’li ilaç firması Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, katıldığı bir basın toplantısında oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bancel, salgının bir anda sonra ermeyeceğini belirterek, önümüzdeki 6 ay içinde virüsün yeni varyantlarının çıkabileceğini dile getirdi.

modernaaaa-ijsk-cover.jpg

Bancel, “Son dönemde yeni mutasyonlar olduğunu görmekteyiz. Bu durum bizlerde de endişe yaratıyor. Ancak önümüzdeki 6 ay içinde Güney Yarım Küre sonbahar ve kış mevsimlerine girerken, şimdikinden çok daha fazla koronavirüs çeşidi ile karşılaşabiliriz” dedi.

Bancel, virüsün dünyadan kısa bir süre içinde gitmeyeceğine inandıklarını belirterek, salgının hızının düşürülmesi ilerleyen dönemlerde takviye aşılara ihtiyaç duyulabileceğini dile getirdi.

CEO Bancel’in ‘Virüs gitmiyor’ ifadesi ise dikkat çekti, şirketinin 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.7 milyar tutarında koronavirüs aşısı satışı gerçekleştirdiği bilgisini de paylaştı. 2021 yılı için beklenen satış tahminin 19.2 milyar dolar olduğunu, 2021 yılında aşı tedariki yönünde çalışmalarının devam edeceğini, önümüzdeki yıl içinse ülkelerle görüşme halinde olduklarını ifade etti.

kapak-212629.jpg