MHP Krizi Sonrasında Habertürk’te Flaş Değişiklikler!

MHP ile yaşanan kriz sonrasında Habertürk’te 2 isim görevden alındı, bir programın ise süresi kısaltıldı.

Habertürk Tv’de MHP’nin anayasa teklifinin tartışıldığı 4 Mayıs tarihli yayının sonrasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter’in, kanalın Ekonomi Müdürü ve Para Gündem programı sunucusu Ebru Baki’ye göndermiş olduğu hakaret içeren mesajlar sonrasında başlayan kriz sürüyor.

Kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, mesajlar sonrasında MHP’yi ve Yönter’i özür dilemeye davet etmişti. Aydemir ve Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz’un görevlerinden ayrıldığı açıklandı.

Devlet Bahçeli başta olmak üzere MHP yönetimi sosyal medyada gün boyu ‘Habertürk Tv İzlemiyorum’ kampanyasını yürüttü.

mhp-ile-yasanan-gerginlik-sonrasi-haberturk-te-14113171-880-m.jpg

Program Erken Bitti

Gelişmelerin ardından Para Gündem programı ilk olarak yayın akışından kaldırıldı, daha sonrasında ise tekrardan eklendi. Programın süresinin ise kısaltıldığı göze çarptı. Her gün 09.00 – 12.00 arasında yayınlanan program bugün 09.00 – 10.00 arasında yayınlandı. Yaşanan krizle ilgili olarak bir açıklama yapılmadı.

‘Aramız Yokmuş, Kapatıyoruz’

Programın sonunda Ebru Baki, sosyal medyada Ak Parti’nin CHP için hazırlamış olduğu ‘Yalan Üretim Makinesi’ paylaşımının çok konuşulduğunu belirterek, ‘Araya gidiyoruz’ dedi, daha sonrasında ise ‘Pardon aramız yokmuş, kapatıyoruz’ diyerek programı noktaladı. Yayın haber bülteni ile devam etti.

mhp-ile-yasanan-krizin-kahramani-ebru-baki-nin-14114239-9604-o.jpg